У Києві вшанували пам'ять жертв спроби військового перевороту в Туреччині

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
15 Липня 2021, 18:11
Асіф АлієвQHA
15 Липня 2021, 18:11

Сьогодні, 15 липня, у Національному ботанічному саду імені М. Гришка посольством Туреччини в Україні, а також TİKA (Турецьке агентство зі співробітництва та координації) проведена акція у пам'ять про жертв, які ціною власного життя протистояли спробі військового перевороту в Туреччині цього дня у 2016 році.

Як повідомляє агентство «Кримські новини», захід розпочався з виконання гімну і молитви за полеглими мученикам.

Після виступив радник посла з релігійних питань Алі Чімен. Він назвав спробу військового перевороту загрозою територіальній цілісності Туреччини та єдності турецької нації, а людей, що стали на шляху путчистів — мучениками за віру, народ і державу.

Надзвичайний і повноважний посол Турецької Республіки Ягмур Ахмет Гюльдере привітав учасників пам'ятного заходу і гостей з Туреччини. Він повідомив, що п'ять років тому його країна пережила ймовірно одну з найдовших, найтрагічніших і найтемніших ночей у своїй історії.

Організація FETO (визнана в Туреччині терористичною організацією послідовників проповідника Фетхуллаха Ґюлена, — прим. ред.) під приводом благих намірів проникла в державні, військові структури, намагалася в ту ніч вчинити державний заколот. Однак наш народ, підтримавши державу, виступив проти цих зрадницьких планів. Люди виявили справжній героїзм, виступивши без зброї проти військових. За цю ніч загинула 251 людина і понад дві тисячі дістали поранення від путчистів, — сказав він.

Гюльдере зазначив, що члени терористичної організації продовжують свою роботу за межами Туреччини і всі турецькі дипломатичні представництва у світі ведуть рішучу боротьбу з ними. Уряду Туреччини, за його словами, вдалося у 42 країнах світу закрити навчальні заклади терористичної мережі, а 26 таких шкіл були передані державному освітньому фонду «Мааріф».

Одне з наших ключових завдань — це боротьба із закордонними прихильниками FETO і повернення їх на Батьківщину. За цей час понад 20 прихильників цієї організації були передані Туреччини. Серед країн, з якими ми тісно співпрацюємо в цьому питанні, є й Україна, — зазначив посол.

На завершення свого виступу, він подякував TİKA за облаштування саду, який був розбитий на території ботанічного саду у 2019 році.

Серед гостей пам'ятного заходу був голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, членкиня Меджлісу Гаяна Юксель, представники турецьких ділових кіл, що працюють у нашій країні та багато інших.

Усі охочі також змогли оглянути фотовиставку, яка присвячена подіям 15 липня 2016 року і залишити свій запис у книзі пам'яті про жертв спроби військового перевороту.

Довідка. З вечора 15 липня до ранку 16 липня 2016 року в Туреччині частина турецьких військових спробувала здійснити військовий переворот в країні, взявши під свій контроль низку стратегічно важливих об'єктів в Анкарі, Стамбулі, Коньї, Мармарисі, Малатьї і Карсі. Ця спроба зазнала невдачі — влада залишилася у законного президента та уряду Туреччини.

Нагадаємо, торік посольство Туреччини також вшанувало пам'ять загиблих у результаті спроби військового перевороту в Туреччині.