У Києві відбулася зустріч лідерів кримськотатарського народу з ексдерждепом США в Україні

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
14 Березня 2021, 13:46
Тетяна Нікішина
14 Березня 2021, 13:46

Учора ввечері в Києві відбулася зустріч лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова з дипломатом, директором Інституту Маккейна, спеціальним представником Державного департаменту США з питань України у 2017-2019 роках Куртом Волкером.

Про це повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у фейсбуці.

Серед питань, які обговорювалися:

  • ситуація у тимчасово окупованому РФ Криму і становище кримськотатарського народу, перспективи звільнення політичних в'язнів Кремля;
  • штучне заміщення російськими окупантами демографічного й етнічного складу населення Криму;
  • інтенсивне перетворення РФ окупованого нею Криму в військовий форпост;
  • синхронізація та посилення зусиль міжнародної спільноти, зокрема США і країн-членів ЄС, з метою примусу РФ до дотримання міжнародного права і звільнення окупованих українських територій;
  • підготовка «Кримської платформи» (серпень 2021 року) та очікування від її проведення, питання майбутнього Криму в контексті реалізації невід’ємного права на самовизначення кримськотатарського народу у складі суверенної та незалежної Української держави.

На завершення зустрічі його учасники домовилися про подальшу взаємодію та консультації.

Як повідомляли «Кримські новини», 11 березня Рада національної безпеки і оборони затвердила Стратегію деокупації Криму. Члени Меджлісу кримськотатарського народу брали участь в обговоренні початкового тексту публічної частини документа, однак не всі їхні пропозиції та зауваження врахували.