У Києві відбудеться акція солідарності з кримчанами

Новини України та світу
Ірина Требунських
08 Березня 2021, 19:09
Фото: Є.Котенко
Ірина Требунських
08 Березня 2021, 19:09

В день народження Тараса Шевченка, 9 березня, в Києві відбудеться Акція солідарності з кримчанами, які не змирилися з окупацією та продовжують боротьбу за український Крим. До участі в акції запрошує «Кримська правозахисна група».

Правозахисники нагадують, що 9 березня 2014 року були викрадені організатори руху «Євромайдан-Крим» Андрій Щекун та Анатолій Ковальский, а через рік, 9 березня 2015 року, затримані активісти Вельдар Шукурджиєв, Олександр Кравченко та інші, котрі вийшли з українськими прапорами.

День народження Тараса Шевченка у 2014 році для мешканців Криму став одним із головних днів боротьби проти російської окупації. 9 березня 2014 року багато кримчан у різних містах півострова вийшли до пам’ятників Тарасові Шевченку на знак спротиву окупації, — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що під час цьогорічної акції до мешканців Криму звернуться звільнені політичні в’язні, кримські журналісти та громадські діячі, представники Меджлісу кримськотатарського народу, органів держвлади, правозахисники.

Також в рамках акції правозахисники закликають принести книжки українських авторів і авторок, які разом з підписаними листівками підтримки будуть розміщені на українських КПВВ з Кримом, де їх зможуть брати кримчани, які перетинають адмінмежу.

«Для українських громадян Криму вкрай важливою є підтримка держави й всього українського суспільства», — наголошують організатори акції.

Захід відбудеться 9 березня о 14:00 у парку імені Тараса Шевченка (Київ, вул. Володимирська, 60, біля фонтану в бік бульвару Тараса Шевченка).

Кримська правозахисна група запрошує усіх небайдужих на традіційну Акцію солідарності з кримчанами, які не змирилися з...

Posted by Крымская правозащитная группа / Crimean Human Rights Group on Sunday, March 7, 2021

Нагадаємо, 9 березня 2020 року в окупованому Росією Сімферополі відзначили день народження відомого українського письменника і художника Тараса Шевченка. В цей же час в Києві у парку імені Шевченка проходила акція солідарності з українським Кримом.

«Кримські новини» повідомляли, що 22 лютого громадський активіст із Криму Андрій Щекун провів зустріч із учнями та викладачами київської школи №90.