У Києві в День порожніх стільців згадали ув’язнених в окупованому Криму громадянських журналістів | QHA media

У Києві в День порожніх стільців згадали ув’язнених в окупованому Криму громадянських журналістів

16 Листопада 2019, 13:05
Закрити

Вчора, 15 листопада, у Києві на акції до Дня ув’язненого письменника (ще його називають День порожніх стільців) згадували незаконно засуджених громадянських журналістів з окупованого Криму. Серед них – Наріман Мемедемінов, Осман Аріфмеметов, Ремзі Бекіров, Рустем Шейхалієв, Руслан Сулейманов і журналіст Микола Семена. 

Нагадаємо, що 2 жовтня російський суд Ростова-на-Дону оголосив вирок громадянському журналісту, блогеру Наріману Мемедемінову, якого звинуватили в публічних закликах до тероризму. Суд ув’язнив Мемедемінова на 2 роки і 6 місяців у колонії-поселенні.

У 2016 році в окупованому Криму ФСБ звинуватила українського журналіста Миколу Семену в публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії. Приводом стала одна з його публікацій. 22 вересня 2017 року «суд» в окупованому Сімферополі засудив журналіста до 2,5 років ув’язнення умовно і заборонив займатися публічною діяльністю на 3 роки, згодом скоротивши термін заборони до 2 років. До закінчення терміну «покарання» Миколі Семені заборонено виїжджати за межі Криму. 

За даними Центру громадянських свобод, у Росії та окупованому Криму лишилося за ґратами щонайменше 87 людей.

Цього року організатори Дня порожніх стільців в Україні присвятили цю подію своєму колезі, письменнику, члену Українського ПЕН Станіславу Асєєву.

У жовтні 2019 року так звана “прокуратура ДНР”, звинуватила Станіслава Асєєва у “шпигунстві”, “екстремізмі” та “закликах до вчинення дій, спрямованних на порушення територіальної цілісності» та засудила його до 15 років ув’язнення.  

Під час заходу до Дня ув’язненого письменника відомі журналісти, правозахисники, письменники, музиканти і філософи читали фрагменти з текстів Асєєва та присвячували йому пісні. Зокрема, в акції взяли участь співачка Руслана Лижичко, журналістки Севгіль Мусаєва, Яніна Соколова, публіцист Віталій Портніков, програмний директор «Кримського Дому» Алім Алієв та інші.

Поділюся своєю радістю: мені дуже приємно, що біль Донбасу і Криму на цій акції, присвяченій Станіславу Асєєву, об’єднали в одне ціле”, — поділився з QHA media колишній кримський політв’язень Ісмаїл Рамазанов, який відвідав акцію #FreeAseyev.

Організаторами заходу виступили Центр Громадянських Свобод, PEN Ukraine, Радіо Свобода, журнал Тиждень та IZONE. Вони закликали докласти зусиль для звільнення репресованих письменників і журналістів на Донбасі та у Криму.

Дивитись ще: