У Києві проводиться засідання виконавчого комітету Всесвітнього конгресу кримських татар | QHA media

У Києві проводиться засідання виконавчого комітету Всесвітнього конгресу кримських татар

18 Листопада 2019, 10:46
Закрити

Сьогодні, 16 листопада, у Києві проводиться засідання виконавчого комітету Всесвітнього конгресу кримських татар. У ньому беруть участь делегати як з материкової України, так і з окупованого Криму, а також представники кримськотатарських діаспор за кордоном.

Голова Меджлісу і голова Конгресу Рефат Чубаров розповів, що виконком не збирався з січня, і тому накопичилося достатньо питань, які потребують обговорення.

«Велика частина нашої роботи пов’язана з нашими партнерами. Це парламенти, уряди і політики інших країн. Ми як кримські татари, включаючи нашу діаспору, намагаємося максимально залучити на допомогу Україні у її протистоянні з Росією додаткові сили — сили тих країн, де представлена кримськотатарська діаспора», — розповів Чубаров.

За його словами, делегати мають визначитися, коли збереться наступний Конгрес. Рефат Чубаров припустив, що датою оберуть весну наступного року, а місцем проведення — Київ.

Один з делегатів Конгресу, перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелял звернув увагу на важливі для кримчан питання, на які звертають мало уваги поза Кримом.

«Ми знаємо, що в Україні та у цілому в світі, досить помітно говорять про політичні переслідування і політичних в’язнів. Але мало уваги приділяється питанням збереження культурної, етнічної та політичної ідентифікації громадян України в Криму, у тому числі й кримських татар», — зазначив Джелял.

Однак, за його словами, цим питанням велику увагу приділяє російська пропаганда.

Дивитись ще: