У Києві оголошено локдаун на три тижні: які діятимуть обмеження

Новини України та світу
Хельга Полтавка
18 Березня 2021, 14:39
Хельга Полтавка
18 Березня 2021, 14:39

У Києві з 20 березня до 9 квітня діятиме жорсткий карантин.

Як повідомляють «Кримські новини», про це на брифінгу заявив мер Києва Віталій Кличко.

За його словами, столиця зверталася до Кабміну розширити перелік обмежень, що діють у «помаранчевій» зоні, оскільки з 17 лютого це в компетенції уряду.

«Та, на жаль, нас не почули. Кабмін умив руки і залишив місцеву владу сам-на-сам із розв’язанням ситуації. Ми розцінюємо це як право оперативно реагувати на ситуацію», — заявив Кличко.

З 00:00 20 березня – тобто в ніч з п’ятниці на суботу – Київ запроваджує суворі карантинні обмеження. Нам потрібно рятувати здоров’я і життя людей. Ці обмеження ми запроваджуємо на три тижні – до 9 квітня включно, — сказав він.

Що буде заборонено:

 • робота закладів культури (будуть зачинені кінотеатри, театри, музеї, концертні зали);
 • робота торгівельно-розважальних центрів (окрім продуктових магазинів, аптек, зоомагазинів, магазинів з продажу засобів гігієни та побутової хімії);
 • проведення релігійних богослужінь (якщо не забезпечена площа приміщення не менше 10 квадратних метрів на одну особу);
 • проведення масових заходів (розважальних, спортивних, культурних, рекламних та інших);
 • присутність глядачів на спортивних змаганнях (останнє стосується також і сьогоднішнього великого футбольного матчу, що відбудеться у Києві).

Також діятимуть обмеження:

 • заклади громадського харчування працюватимуть виключно на винос;
 • за дотриманням суворих норм та без роботи кафе – працюватимуть АЗС;
 • перукарні, салони краси працюватимуть за попереднім записом;
 • фітнес та спортивні зали — без групових занять;
 • працюватимуть дитячі садочки. Школи після канікул повернуться до навчання – але дистанційно;
 • усі підприємства та організації бюджетної сфери переходять на дистанційну роботу;
 • приватний бізнес також повинен максимально перейти на дистанційну форму роботи. Окрім підприємств критичної інфраструктури;
 • громадський транспорт столиці працюватиме в звичному режимі — з дотриманням суворих норм перевезення пасажирів, маскового режиму та із заповненістю місць для сидіння на 50%.

Я закликаю всіх поставитися свідомо та відповідально до ситуації та дотримання обмежень, які будуть запроваджені. Нам потрібно виграти час і зробити все, щоб не сталося колапсу медичної системи. Щоб не наражати на небезпеку життя людей, — сказав Кличко.

Станом на ранок 18 березня у Києві виявили 1092 підтверджені випадки захворювання на коронавірус, серед інфікованих – 54 дитини.

У той же час, міністр культури та інформполітики Олександр Ткаченко розкритикував рішення Кличка щодо локдауну в Києві.

Він заявив, що потрібно зважати на наслідки подібних рішень і запропонувати компенсацію за збитки для культури. А також звернув увагу на роботу громадського транспорту в локдаун. 

Пане мере, чому в цих умовах залишається працювати громадський транспорт – не може бути просто риторичним питанням, погодьтесь. Покажіть свою небайдужість до культурно-креативної сфери. З боку міністерства, ми готові допомогти, — підкреслив Ткаченко.

«Від МКІП ми готові поділитись досвідом з КМДА та підказати, як впровадити механізм компенсацій», — зауважив Ткаченко у Telegram-каналі.

Також стало відомо, що сьогодні школам Харківщини рекомендують переходити на дистанційне навчання.

Відповідне рішення ухвалене під час засідання регіональної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, повідомляє пресслужба Харківської ОДА.

Дистанційно рекомендується навчати учнів загальноосвітніх закладів області, окрім учнів 1-4 класів. При цьому, якщо в початкових класах виявлятимуть випадки СOVID-19, їм також рекомендуватимуть переходити на дистанційну форму навчання.

У звичному режимі навчатимуться учні спеціальних, санаторних закладів, закладів спеціалізованої освіти обласного підпорядкування, навчально-реабілітаційних центрів — за умови дотримання ними відповідних санітарних та протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю за станом здоров’я учнів, — йдеться у повідомленні пресслужби Харківської ОДА.

Закладам професійної та професійно-технічної освіти, фахової передвищої та вищої освіти Харківщини також рекомендовано перейти на дистанційну форму навчання з 18 березня.

Як повідомляли «Кримські новини», Львів перейшов на жорсткий карантин, обмеження діятимуть з 19 березня до 28 березня.