У Києві на Майдані проведуть акцію на підтримку Володимира Балуха. Завтра кримському політв'язню виповниться 48 років | QHA media
07 Лютого 2019, 11:31

У Києві на Майдані проведуть акцію на підтримку Володимира Балуха. Завтра кримському політв'язню виповниться 48 років

Закрити

Завтра, 8 лютого, у Києві відбудеться акція «Свободу Володимиру Балуху».

8 лютого — день народження українського політв’язня Володимира Балуха, якого окупаційна влада кинула за ґрати через те, що він підняв український прапор над своїм будинком в Криму.

Як повідомили організатори, збір призначено на 12:00 на Майдані Незалежності біля Монумента Незалежності.

«Приходьте і підтримайте Володимира, який вже третій день народження зустрічає в російській полоні. На акції усі бажаючі можуть написати листа Володимиру, які будуть йому передані», — йдеться у повідомленні.

Організатори закликали жителів інших міст підтримати Володимира участю в онлайн-флешмобі — публікувати свої фотографії з портретом Балуха у соцмережах разом з хештегом #FreeBalukh і #CrimeaisUkraine, написавши, в якому саме населеному пункті зроблені ці фото. Листи політв’язню закликали надсилати на пошту info.crimeahrg@gmail.com

Нагадаємо, 25 січня 2019 кримський «суд» відмовив Балуху в умовно-достроковому звільненні.

У жовтні 2018 року «Верховний суд» Криму переглянув вирок раніше засудженому до 5 років колонії Володимиру Балуху і скоротив термін вироку за все на один місяць, засудивши його до 4 років і 11 місяців колонії і штрафу в розмірі 10 тис. руб. 18 жовтня українець був доставлений у Керченську виправну колонію №2.

Політв’язень Володимир Балух під час подій на Майдані у Києві на своєму будинку в кримському селі вивісив прапор України. Після окупації півострова він не зняв прапор, за що російська влада почала його переслідувати. З квітня 2015 року в будинку українця почали проводити незаконні обшуки, під час яких знімали з даху його будинку і вилучали державний прапор України.

Дивитись ще: