У Киргизстані обрали нового президента

Новини
Асіф АлієвQHA
12 Січня 2021, 15:00
Асіф АлієвQHA
12 Січня 2021, 15:00

Шостим за рахунком президентом Киргизстану став 52-річний Садир Жапаров, який отримав 81% голосів на дострокових виборах очільника держави, які відбулися 10 січня.

Як повідомляє BBC, Жапаров, звільнений своїми прихильниками з колонії у жовтні 2020 року (він був засуджений на 11,5 років у справі про захоплення заручника), несподівано став спочатку лідером протестів, а потім прем'єром і виконуючим обов'язки президента.

Новий президент за три роки перебування у в'язниці скоїв невдалий суїцид, потім втратив батьків і сина. За п'ять днів після виходу з в'язниці, після масових протестів у країні, Жапаров заявив про намір взяти участь в дострокових президентських виборах.

Також киргизькі виборці минулої неділі висловилися за президентську форму правління. Схвалили це 81,2% тих, хто проголосував на референдумі.

Офіційні підсумки голосування референдуму і дострокових президентських виборів стануть відомі не пізніше 24 січня.

Нагадаємо, 15 жовтня 2020 року президент Киргизстану Сооронбай Жеенбеков вирішив піти у відставкуна тлі протестів у країні після виборів.

4 жовтня у Киргизстані провели парламентські вибори. За попередніми даними, виборчий поріг подолали чотири політичні сили. При цьому 10 з 12 опозиційних партій, що програли вибори, відмовилися визнавати попередні результати голосування. Лідер партії «Бір Бол» Алтинбек Сулайманов закликав провести нові вибори без участі партій, пов’язаних з владою.

5 жовтня у столиці Киргизстану та інших містах почалися акції протесту проти результатів парламентських виборів. Учасники вимагали анулювання підсумків голосування і проведення перевиборів.