У кулуарах ПАРЄ обмежили роботу журналістів. Причиною для такого рішення стала поведінка російських ЗМІ | QHA media
24 Червня 2019, 14:07

У кулуарах ПАРЄ обмежили роботу журналістів. Причиною для такого рішення стала поведінка російських ЗМІ

Закрити

У Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) у Страсбурзі посилили заходи безпеки і обмежили роботу представників телеканалів у кулуарах, повідомляє Укринформ.

Зокрема, дозволяється проводити відеозйомку тільки у певній зоні, окресленій стрічкою, — кожен телеканал має своє місце. Найближче до зали засідань розмістили шість українських телеканалів, далі — вісім російських.

За неофіційною інформацією, мотивами такого рішення є попередження конфліктних ситуацій, які на минулих сесіях ПАРЄ активно провокувалися представницею «Росія 24» Ольгою Скабеєвою. Декілька народних депутатів зі складу української делегації у ПАРЄ зробили офіційні звернення до керівництва Асамблеї з проханням убезпечити їх від неетичної поведінки співробітників російського телеканалу.

Сьогодні, 24 червня, у Страсбурзі розпочалася літня сесія ПАРЄ, яка триватиме чотири дні. Головним питанням порядку денного сесії, ймовірно, стане скасування або значне обмеження санкцій механізму Асамблеї, що може привести до повернення російської делегації, яка була позбавлена права голосу в квітні 2014 року у відповідь на окупацію Криму і агресію проти України.

У червні 2017 року Росія оголосила, що припиняє сплату внесків до бюджету Ради Європи до повного і беззастережного відновлення повноважень її делегації у ПАРЄ. Щорічний внесок РФ становив близько 33 млн євро — майже 10% бюджету організації.

QHA media повідомляло, що 17 червня Володимир Зеленський під час спільної прес-конференції з французьким колегою Еммануелем Макроном у Парижі заявив, що єдиним ключем до миру на Донбасі є дипломатичний і санкційний тиск на Росію.

Дивитись ще: