У Криму знову масові обшуки. Затримано вісьмох кримських татар | QHA media
Репресії

У Криму знову масові обшуки. Затримано вісьмох кримських татар

10 Червня 2019, 13:09
Закрити

В анексованому Росією Криму сьогодні, 10 червня, російські силовики провели масові обшуки в будинках кримських татар в Алушті та околицях, а також у Білогірському та Сімферопольському районах.

За повідомленнями «Кримської солідарності», затримано мінімум вісьмох: Руслан Нагаєв, Ельдар Кантеміров (обидва — Алушта), Руслан Месутов (село Малий Маяк біля Алушти), Ленур Халілов (село Ізобільне біля Алушти), Ескендер Сулейманов (село Строганівка Сімферопольського району, брат політв’язня Руслана Сулейманова, заарештованого під час масових обшуків у березні 2019 роки), Риза Омеров і його батько Енвер Омеров (Білогірськ), а також Айдер Джеппаров (Зуя, Білогірський район).

Опубліковано Нафе Асановим Понеділок, 10 червня 2019 р.

Повідомляється, що у дружини Ризи Омерова, під час обшуку від пережитого стресу почалися передчасні пологи.

За останніми повідомленнями її мають доставити санавіацією в перинатальний центр міста Сімферополя. Наразі вона перебуває у Білогірському пологовому будинку, куди була доставлена каретою швидкої допомоги зі свого будинку, де проводився обшук. Лікарі перевіряють стан дитини і матері. Є загроза життю дитини, так як у цій лікарні немає умов для прийняття пологів на такому маленькому терміні.

Вранці дорогою в російський Ростов-на-Дону на суд у «справі Хізб ут-Тахрір» були зупинені працівниками ДПС сестра і батько Ризи Омерова — Фатма Ісмаїлова і Енвер Омеров. Наразі Енвер Омеров затриманий. Фатма Ісмаїлова є дружиною Рустема Ісмаїлова, фігуранта у «справі Хізб ут-Тахрір» («перша сімферопольська група»).

Енверу Омерову під час затримання стало зле із серцем. Про це повідомила його донька Фатма Ісмаїлова. За її словами вночі їх протримали близько трьох годин на посту ДПС на в’їзді до Керченського мосту.

Подивилися документи, потім попросили телефони, почали питати їхні IMEI коди. Батько дав, я почала питати, на якій підставі. Нам дали зрозуміти, що якщо ми відмовимося, то будуть довго нас тримати. Надали коди. Батьку стало зле, прихопило серце, він сильно зблід, у нього почала заплітатися мова. Я тут же викликала швидку, — розповіла Фатма Ісмаїлова.

⚡️ ОБЫСКИ! АЛУШТА! СТРОГАНОВКА! БЕЛОГОРСК!UPD_10 Эльдара Кантимирова увезли.UPD_9 Супругу Ризы Омерова должны…

Опубліковано Крымская солидарность Неділя, 9 червня 2019 р.

Тим часом українські правоохоронні органи порушили кримінальне провадження через проведення російськими силовиками обшуків у Криму.

ПРАВООХОРОННІ ОРГАНИ КРИМУ РОЗПОЧАЛИ КРИМІНАЛЬНЕ ПРОВАДЖЕННЯ ЗА ФАКТАМИ ЧЕРГОВИХ НЕЗАКОННИХ ОБШУКІВ В СІМФЕРОПОЛІПід…

Опубліковано Прокуратура Автономної Республіки Крим Понеділок, 10 червня 2019 р.

27-28 березня ФСБ провела в окупованому Криму хвилю обшуків, затримань і арештів у Сімферополі та його околицях, Білогірському і Красногвардійському районах, а також у Ростовській області Росії. У результаті чого 25 кримських татар російські силовики відправили до СІЗО за підозрою в організації та участі у терористичній організації.

Дивитись ще: