У Криму залишилося лише сім парафій ПЦУ — архієпископ Климент | QHA media
24 Липня 2019, 11:49

У Криму залишилося лише сім парафій ПЦУ — архієпископ Климент

Закрити

У Криму із 49 парафій Православної церкви України (ПЦУ) залишилося тільки сім.

Про це заявив «Голос Америки» архієпископ Сімферопольський і Кримський ПЦУ Климент.

За його словами, це результат знищення Української православної церкви і всього українського на анексованому півострові, удар по жителях півострова, які ідентифікують себе як українці.

Однак, незважаючи на утиски і реальну загрозу арешту, священнослужитель сказав, що не припинить своєї діяльності та готовий служити навіть на вулиці, якщо це доведеться робити.

Страх був у 2014-2015 роках, тоді була невизначеність, люди не знали, що робити, як, куди їхати або залишатися в Криму. Зараз, слава Богу, ситуація відносно спокійна, люди приходять, моляться, по великих святах до трьох тисяч чоловік приходять під час святкових богослужінь. Церква стала тим центром, який об’єднує українське суспільство і людей інших національностей, — сказав Климент.

Він висловив надію, що українську церкву в Криму вдасться відстояти, оскільки це дім Божий, і «Господь не дозволить, щоб цей дім Божий був знищений».

Климент зазначив, що в парафіях ПЦУ не ведеться політична дискусія або агітація.

В інтерв’ю QHA media архієпископ Климент розповів про те, що в українців у Криму залишилася єдина українська організація — це церква.

Дивитись ще: