У Криму за пост у Facebook затримали доньку фігуранта ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір». Після складання протоколу її відпустили | QHA media
Репресії

У Криму за пост у Facebook затримали доньку фігуранта ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір». Після складання протоколу її відпустили

12 Червня 2019, 10:16
Фото: Facebook/Крымская солидарность
Закрити

Кримськотатарську активістку, доньку фігуранта ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» Мусліма АлієваГульсум Алієву — російські силовики затримали на адмінкордоні з анексованим Кримом при спробі в’їхати на півострів. Їй інкримінують статтю 20.3.1 КпАП Росії («розпалювання ненависті або ворожнечі») за пост у Facebook.

Про це повідомив на своїй сторінці у соцмережі журналіст Антон Наумлюк, посилаючись на адвоката Алієвої Олексія Ладіна.

Як пояснили окупанти, Алієва нібито оголошена у розшук за клопотанням ФСБ. Активістку доставили до відділення «поліції» в Армянську, де вона у супроводі адвоката очікувала прибуття співробітників ФСБ.

Гульсум АлиеваНа админгранице с Крымом задержана Гульсум Алиева, обвиняемая по статье 20.3.1 КоАП в распространении…

Опубліковано Anton Naumliuk Вівторок, 11 червня 2019 р.

Після складання протоколу Алієву відпустили. Її захист і вона сама розцінює дії слідчого, як прояв особистої неприязні.

Гульсум АлиеваПолиция освободила Гульсум Алиеву после составления протокола о доставлении. В розыск, что стало…

Опубліковано Anton Naumliuk Вівторок, 11 червня 2019 р.

Раніше QHA media повідомляло, що в один день, 30 травня, російськими силовиками в Криму були затримані дві кримськотатарські активістки — Лутфіє Зудієва і Муміне Салієва. Їм були висунуті обвинувачення за ст. 20.3 КоАП Росії — «пропаганда і публічна демонстрація символіки екстремістських організацій».

Гульсум Алієва є донькою політв’язня Мусліма Алієва — фігуранта надуманої «справи Хізб ут-Тахрір» з «ялтинської групи». Її почали так називати після того, як в лютому 2016 року було затримано Мусліма Алієва з Алушти, Енвера Бекірова з села Краснокам’янка, жителів Ялти Вадима Сірука, Емір-Усеіна Куку, Арсена Джеппарова і Рефата Алімова.

Дивитись ще: