У Криму скасували концерт, запланований на День пам'яті жертв геноциду кримських татар | QHA media
15 Травня 2019, 15:18

У Криму скасували концерт, запланований на День пам'яті жертв геноциду кримських татар

Закрити

Заплановані на найближчі вихідні концерт камерного оркестру Кримської «державної філармонії» і виставка «Столовий посуд Південно-Західного Криму I-XVIII століть» скасовані.

Про це повідомили у Бахчисарайському історико-культурному і археологічному музеї-заповіднику, додавши, що «заходи скасовуються з технічних причин».

Концерт і виставка мали відбутися у рамках всеросійської акції «Ніч музеїв».

Як писало QHA media, 18 травня оркестр Кримської «державної філармонії» мав дати концерт з виконанням творів Моцарта, Чайковського та Глінки в історичній будівлі Зинджирли-медресе у Бахчисараї.

18 травня 1944 року почалася депортація кримськотатарського народу, який звинуватили у колабораціонізмі. Усіх кримських татар вивезли в Середню Азію і на Урал. Загальна кількість депортованих, згідно з офіційними даними, нараховує понад 191 тис. чоловік. Тільки дорогою на заслання і в перший рік після депортації загинуло понад 30 тисяч кримських татар.

Верховна Рада України у 2015 році визнала депортацію геноцидом кримськотатарського народу і встановила День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу на 18 травня. У 2019 Латвія визнала депортацію 1944 року з Криму геноцидом.

Дивитись ще: