«У Криму щодо 15 кримських татар відкриті кримінальні провадження в «суді» — Семедляєв

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
31 Травня 2021, 12:17
Тетяна Нікішина
31 Травня 2021, 12:17

Учора, 30 травня, відбулася онлайн-зустріч «Кримської солідарності» з адвокатом Едемом Семедляєвим.

Захисник із сумом зазначив, що на даний момент 13 кримінальних справ перебуває у провадженні Південного окружного військового «суду» щодо кримських татар. Це тільки у першій інстанції. Ще три кримінальні справи на стадії розгляду апеляційної інстанції.

Це величезна кількість людей. Це трагедія народу, можна сказати. Хотів би вкотре подякувати своїм колегам-адвокатам, які не стоять осторонь, які беруть участь у даних справах, допомагають народу в захисті їхніх прав і свобод. Дякую консульству України за те, що вони також постійно допомагають, підтримують, відвідують хлопців, — сказав Семедляєв.

Адвокат розповів про справу, за якою проходили 25 осіб. Перед тим, як її передати в Південний окружний військовий «суд», слідство справу розділило на «п'ятірки». Одна «п'ятірка» є, так би мовити, ніби лідером, яку намагаються в першу чергу «прогнати» через «суд».

У нашій «п'ятірці» чотири особи проходять за першою частиною, тобто як організатори. І Фарход Базаров проходить за другою частиною. Ми вже допитали трьох прихованих свідків. Укотре переконуємося, що це агенти «держави». Тобто це не реальні люди, які дійсно десь брали участь або щось знають і можуть виступати як свідки. Це агенти «держави», яких просто слідство засекретило для того, щоб не могли знати їхні анкетні дані. Вони говорять тільки те, що написано в протоколі; те, що їм сказали сказати, а на всі питання захисту або відповідають «не пам'ятаю», або завченими фразами.

Дуже жорсткий графік «суд» вибрав: щотижня ми засідаємо по два-три дні. У зв'язку з виїздом, поки були вихідні дні на початку травня, ми втрьох із колегами виїжджали за територію Російської Федерації і після прибуття до Криму виконували вимоги Роскомнадзора про самоізоляцію, допоки не здамо два аналізи. Тому ми не змогли з'явитися на судове засідання і внаслідок цього щодо нас трьох, незважаючи на те, що ми вчасно повідомили, суд виніс окремі ухвали. У них він просить нашу адвокатську палату, в якій ми перебуваємо, якимсь чином нас покарати. Дане рішення ми обов'язково оскаржуватимемо, — розповів Семедляєв.

Захисник додав, що хлопці почуваються задовільно. Налаштовані на доведення своєї невинності. Постійно дякують всьому джемаату (народу, — прим. ред.), усім людям, які не стоять осторонь, беруть участь у процесах, приїжджають, незважаючи на далеку відстань, до судів, відвідують їхні сім'ї, підтримують. Усім передають слова подяки.

Чок' саг' олун'из (красно дякую, — прим. ред.), — додав Семедляєв.

Як повідомляли «Кримські новини», після оголошення «судом» вироку політв’язня Івана Яцкіна досі тримають у двомісній камері з ще одним ув'язненим в СІЗО тимчасово окупованого Сімферополя.