У Криму розпродають три оздоровчі комплекси, розташовані поблизу чорноморського узбережжя | QHA media

У Криму розпродають три оздоровчі комплекси, розташовані поблизу чорноморського узбережжя

19 Вересня 2019, 13:12
Закрити

«Влада» Криму виставила на продаж три оздоровчі комплекси, розташовані біля узбережжя Чорного моря, у тому числі — низку будівель колишньої президентської держдачі.

Зокрема, як повідомляє «Примечания», продаються оздоровчий комплекс «Південний» на узбережжі мису Тарханкут, готель «Моряк» у Феодосії та резиденція №1 «Гліцинія» у селищі Ореанда, Ялта.

Оздоровчий комплекс «Південний» виставлений з початковою вартістю 24,4 млн рублів. Аукціон відбудеться 31 жовтня. Чи збереже він своє лікувальне призначення після продажу — невідомо.

Майно готельного комплексу «Моряк» виставлено за 29,9 млн рублів. Він знаходиться в історичному центрі Феодосії, поруч з парком «Морсад». Аукціон відбудеться 25 вересня.

Найдорожчий лот у списку — нерухоме майно резиденції №1 «Гліцинія» в Ореанді. Однак продається не основний корпус пансіонату, а низка пляжних будиночків, елінгів, басейн, а також берегоукріплювальні споруди.

Сам пансіонат був проданий місяцем раніше — у серпні 2019 року. Початкова ціна продажу 97,6 млн руб.

Держдачу «Гліцинію» побудували у 1955 році для генсека СРСР Микити Хрущова. Прославилася вона вже за Леоніда Брежнєва, який проводив у «Гліцинії» зустрічі з керівництвом інших країн. У 1997 році держдачу перетворили на пансіонат.

Пізніше держдачу передали держуправлінню справами президента України. Керівництво цієї структури перепродало оздоровницю російському банку ВТБ. Україна встигла отримати від ВТБ третину вартості, але після Помаранчевої революції українське керівництво опротестувало в суді відчуження і продаж санаторію. «Гліцинію» перевели на баланс санаторію Верховної Ради «Нижня Ореанда».

Після анексії Криму голова російської окупаційної адміністрації Сергій Аксенов передав дачу в безоплатне користування Федеральній службі охорони Росії.

Як писало QHA media, основний корпус пансіонату «Гліцинія» продали за 1,2 млрд рублів акціонерному товариству АТ «Ореанда-12» 7 серпня. Хто акціонери фірми зі статутним капіталом у 10 тис. руб., основним напрямком якої є «діяльність замовника-забудовника», до цих пір невідомо.

Дивитись ще: