У Криму проводять розкопки на місці мусульманського поховання

Новини України та світу
Рустем ХалиловQHA media
23 Серпня 2019, 14:16
Рустем ХалиловQHA media
23 Серпня 2019, 14:16

У Іслям Терекському (Кіровському) районі окупованого Криму під загрозою знищення під час прокладання водопроводу опинилося старовинне мусульманське кладовище.

Про це QHA media розповів голова ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заір Смедля.

За його словами, коли на місце розкопок прибули представники місцевої кримськотатарської громади, які випадково дізналися про ці роботи, частина людських решток вже була упакована у целофанові пакети.

Обличчя похованих людей, пояснив Смедля, були повернуті у бік Кібли. Ці та інші чинники, за його словами, свідчать про те, що сплюндровано саме мусульманське поховання.

Заір Смедля навів приклад з будівництвом траси Таврида. Під час прокладання дорожнього полотна пам'ятники часів правління Російської імперії, такі як Катерининські милі зберігалися, доходило до того, що до проекту вносилися коригування. У той же час мусульманські культурні об'єкти — знищуються.

Невідомо, скільки таких поховань було знищено під час будівництва траси Таврида, тому що дуже часто туди й близько не можна було підійти. Я вважаю, що це цілеспрямовано все робиться для того, щоб знищувати сліди кримськотатарської історії, культури, сам факт проживання кримських татар тут, — сказав Смедля.

За словами голови ЦВК Курултаю кримськотатарського народу, на цей момент роботи припинено. Місцеві активісти готують звернення до місцевої "муніципальної ради", "прокуратури" та "поліції". Окрім того, планують ініціювати зміни в проект будівництва.

"Це ж людські рештки — не якась там бійня або могильник", — підкреслив Заір Смедля.

Кримськотатарська активістка Ельмаз Киримли на своїй сторінці у facebook розповіла про розмову з колишнім жителем зниклого села Унг'ут (воно розташовувалося на території проведення розкопок), який підтвердив існування на цьому місці мусульманського кладовища. Однак, за її словами, керівник розкопок заявила активістам, що на цьому місці знаходиться древньоскіфське поховання.

Проведення археологічних розкопок на окупованій території Криму є незаконним. За словами першого заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юсуфа Куркчі, Україна і Росія підписували відповідні міжнародні документи.

Раніше QHA media писало про те, що під виглядом реконструкції Росія продовжує знищувати Ханський палац у Криму.