У Криму почався «суд» над Яцкіним, якого звинувачують у «державній зраді»

Новини України та світу
Хельга Полтавка
20 Квітня 2021, 17:47
Іван Яцкін
Хельга Полтавка
20 Квітня 2021, 17:47

У підконтрольному Росії «Верховному суді» Криму 20 квітня відбулося перше судове засідання у справі кримчанина Івана Яцкіна, якого звинувачують у «державній зраді».

Про це повідомив адвокат Яцкіна Микола Полозов.

За його словами, «засідання» проводилось у закритому режимі. Він розповів про стан свого підзахисного.

Мій довіритель почуває себе нормально. Його перевели з санітарної камери в камеру стандартного типу. З ним у камері зараз тримають ще трьох осіб. Іван Григорович каже, що камера, в якій він зараз перебуває, схожа на камеру посиленого типу, розташована не в загальному крилі. Після його заяви щодо того, що у санітарній камері були пацюки і клопи, до нього приходили співробітники сімферопольського СІЗО, сфотографували приміщення. Більш того, перед переведенням Яцкіна з камери в камеру, співробітники сфотографували і приміщення, де він перебуває зараз, — повідомив адвокат.

За його словами, рідні зробили йому передачу і перерахували гроші на рахунок, але як зазначає адвокат, ні те, ні інше ще не надійшло Яцкіну.

Адвокат також повідомив, що в побаченні з дітьми та цивільною дружиною Гульнарою Кадировою Яцкіну відмовили.

Молодша донька Яцкіна народилася після його арешту, він бачив її тільки на фото, зазначив Полозов.

Наступне судове засідання відбудеться 26 квітня.

Нагадаємо, Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова проінформувала про факт катування Івана Яцкіна у московському СІЗО «Лефотово» міжнародні правозахисні організації.

Як повідомляли «Кримські новини», громадянин України і житель Криму Іван Яцкін був викрадений ще в середині жовтня 2019 року і спецбортом вивезений до Москви, де поміщений в ізолятор ФСБ «Лефортово». Про те, що Яцкін затриманий, нікому не було відомо. Тільки наприкінці грудня російські ЗМІ заявили, що він заарештований. Увесь цей час Яцкін перебував без будь-якої допомоги та підтримки в одиночній камері СІЗО «Лефортово».