У Криму оштрафували головреда газети «Qırım» через згадку про Меджліс

Новини України та світу
Хельга Полтавка
20 Квітня 2021, 16:
Хельга Полтавка
20 Квітня 2021, 16:

Окупаційний «мировий суд» Київського району Сімферополя 20 квітня оштрафував на чотири тисячі рублів головного редактора газети Qırım — Бекіра Мамутова.

Як повідомляє «суд», Мамутова звинувачують у публікації доповіді Генерального Секретаря ООН, в якій згадувався Меджліс кримськотатарського народу.

У сьогоднішньому судовому засіданні продовжили розглядати справу. Сьогодні прибув глава місцевого відділення Роскомнагляду, він висловив свою позицію, ми ж у відповідь надали свої доводи. У першу чергу, ми вказували, що це була не просто стаття, а доповідь генсека ООН, а також наголосили на тому, що в тексті доповіді вказується, що Меджліс був заборонений російською владою, — розповів Мамутов.

Він також повідомив, що має намір разом із захисниками оскаржити вирок суду.

Раніше представництво президента України в АРК засудило дії «влади» в Криму за переслідування Мамутова.

У Росії Меджліс упереджено назвали екстремістською організацією, діяльність якої заборонена, і згадка цієї організації в публікаціях російських ЗМІ має йти з обов'язковим зазначенням на заборону її діяльності в РФ.

Нагадаємо, Україна направила запит до Міжнародного суду ООН з проханням вжити відповідних тимчасових заходів, з огляду на невідкладний характер ситуації. 19 квітня 2017 року суд ухвалив рішення застосувати тимчасові заходи проти Росії на вимогу України: скасувати заборону на Меджліс кримськотатарського народу в Криму, а також забезпечити навчання українською і кримськотатарською мовами на півострові.

Як повідомляли «Кримські новини», в Криму судять головреда газети «Qırım» за згадку Меджлісу.