У Криму окупанти продовжують допитувати свідків обвинувачення у «справі Джемілєва»

Новини України та світу
Хельга Полтавка
04 Лютого 2021, 13:49
Хельга Полтавка
04 Лютого 2021, 13:49

Сьогодні, 4 лютого, у підконтрольному Росії «Армянському міському суді» проводиться «судове засідання» у «справі» лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, якого заочно «судять» в окупованому Криму.

Про це повідомляє адвокат Микола Полозов у Facebook.

Свідків В'ячеслава Дорофєєва і Сергія Заворухіна допитували по відеозв'язку.

Саме слухання проходить у відкритому режимі. У «суді» триває допит свідків обвинувачення, — розповів адвокат.

За словами Дорофєєва, який був контролером прикордонної служби, у той день на КПП приїхало багато людей (пів тисячі) на БТР з палицями і зброєю. Пізніше свідок почув два постріли. Ще пізніше прибули два автомобілі, в одному був Джемілєв. Він його впізнав по фото. Дорофєєв весь час перебував на відстані 25-50 метрів від Джемілєва. За його словами, Джемілєв за межі КПП не виходив і через якийсь час повернувся в Херсонську область.

Свідок пояснив що знаків, де відбувається фізичний перетин кордону не було. Але Дорофєєв уточнив, що фактично вважається, що людина перетнула кордон, якщо отримує штамп і позначку у відповідних документах.

Другого свідка, Заворухіна, допитували з Омська по відеозв'язку. Як наголошується, функція Заворухіна була пояснити Джемілєву, що в'їзд заборонений. Він цього не зробив: відійшов в бік побачивши до п'яти тисяч осіб з палицями, які агресивно поводилися, махали палицями і щось кричали. Свідок пояснив, що документи він у Джемілєва не брав і не бачив.

Жоден свідок обвинувачення не підтвердив факт незаконного перетину Джемілєвим кордону РФ, — пояснив адвокат.

Полозов зазначив, що КПП не був обладнаний знаками, що позначають кордон РФ, так як відповідні знаки з'явилися тільки за рік після події.

За його словами, планується завершити допит свідка Заворухіна. Також свідками заявлені Ервін Ібрагімов і Хайсер Джемілєв. Через запит Омського суду оголосили перерву.

Останнє «засідання» у цій «справі» проходило в Армянську в грудні 2020 року, на якому також допитували свідків.

Як повідомляли «Кримські новини», окупанти Криму відновили «судовий процес» у «справі Джемілєва».

Мустафа Джемілєв повідомив, що має намір довести абсурдність звинувачень російської сторони у Європейському суді з прав людини у тих «кримінальних справах», які порушені проти нього в окупованому Криму.

Нагадаємо, слідком Росії в окупованому Криму 13 квітня висунув Мустафі Джемілєву звинувачення за трьома статтями російського Кримінального кодексу: «перетин держкордону Росії іноземним громадянином, в'їзд якому в Росію не дозволений, вчинений групою осіб за попередньою змовою, недбале зберігання вогнепальної зброї, що створило умови для її використання іншою особою, якщо це спричинило тяжкі наслідки, незаконне придбання і зберігання боєприпасів».