У Криму оголосили 13 вироків за ухилення від незаконного призову до армії Росії

Новини України та світу
Хельга Полтавка
03 Червня 2021, 15:58
Хельга Полтавка
03 Червня 2021, 15:58

В окупованому Криму за травень зафіксували 13 нових «кримінальних справ» щодо жителів Криму.

Про це повідомляє «Кримська правозахисна група».

13 нових кримінальних справ і шість нових вироків щодо жителів Криму за ухилення від служби в Збройних силах РФ зафіксовано у травні, — йдеться у повідомленні.

Відзначається, що за увесь період окупації півострова порушено і передано до «суду» 218 «кримінальних справ» проти кримчан, які не зажадали служити в армії окупанта.

З 186 з них окупанти вже оголосили вироки, ще 15 перебувають на стадії розгляду.

13 нових кримінальних справ і 6 нових вироків щодо жителів Криму за ухилення від служби в Збройних силах РФ (ст. 328 КК...

Posted by Крымская правозащитная группа / Crimean Human Rights Group on Tuesday, June 1, 2021

Також у КПГ нагадують, що призов жителів Криму до Збройних сил РФ є порушенням статті 51 Конвенції про захист цивільного населення під час війни (Четвертої Женевської Конвенції), а переміщення мобілізованих громадян України на територію Російської Федерації порушує статтю 49 цієї ж конвенції.

Наразі правозахисники збирають докази щодо цих порушень спільно з іншими організаціями та прокуратурою АРК для передачі їх у Міжнародний кримінальний суд.

Нагадаємо, прокуратура АРК повідомила про підозру «військовому комісару» Красноперекопська і Красноперекопського району Криму в порушенні законів і звичаїв війни, зокрема, в примусі цивільного населення півострова до служби в російській армії.

У лютому 2021 року Європейський парламент проголосував за резолюцію, якою засудив порушення прав людини в окупованому Росією Криму, у тому числі – «примусовий призов кримчан до служби в російській армії».

Постійний представник президента Володимира Зеленського в Криму Антон Кориневич засудив продовження призову кримчан до армії РФ.