У Косово обрали нову національну президентку

Новини України та світу
Ірина Требунських
05 Квітня 2021, 12:59
Вйосу Османі. Фото: Reuters
Ірина Требунських
05 Квітня 2021, 12:59

Парламент республіки Косово призначив новою президенткою країни Вйосу Османі. Як інформує Reuters, вона є професоркою права, кандидаткою від правлячої партії «Ветевендосьє» («Самовизначення»).

Османі обійняла посаду виконуючої обов'язки президентки Косово у листопаді 2020 року після того, коли її попередник Хашим Тачі подав у відставку напередодні розгляду справи про військові злочини у Нідерландах.

У промові Османі закликала до діалогу із Сербією, але зазначила, що Белград має спочатку вибачитися та притягнути до відповідальності винних у військових злочинах, скоєних під час війни 1998-1999 років, — повідомляє видання.

Зазначається, що зі 120 депутатів кандидатуру Османі підтримав 71 парламентарій.

У свою чергу опозиційні сили виступали проти такого призначення, обґрунтувавши тим, що спікером і головою парламенту також є представники партії «Ветевендосьє». Тому партії косовських албанців й десять депутатів сербської національності голосували проти або саботували голосування.

Нагадаємо, у 2008 році Косово в односторонньому порядку проголосило незалежність від Сербії, що визнали 114 країн. Україна відмовилася визнати суверенітет Косово. У червні 2018 року тодішній президент Сербії Александар Вучіч повідомив, що Сербія у свою чергу не визнала Крим частиною Росії, оскільки це означало б підтримку Косово.

Як повідомляли «Кримські новини», у червні в Косово провели чергову ротацію військовослужбовців об'єднаних сил Збройних сил України, що у складі міжнародних сил підтримки миру в Косово (KFOR) здійснюватимуть миротворчу місію.