У Керчі можлива екологічна катастрофа — вміст сховища відходів тече у море

Новини України та світу
Євген БерезовськийQHA
04 Лютого 2019, 13:18
Фото: the-1.ru
Євген БерезовськийQHA
04 Лютого 2019, 13:18

У районі Керчі знищено частину дамби сховища відходів, у результаті небезпечні хімікати потрапляють до моря і отруюють навколишнє середовище.

Про це повідомляє "Керчь ФМ".

Журналісти пишуть, що незважаючи на обурення екологів і громадськості, з плавнів Нижньо-Чурбашенського хвостосховища добувають дедалі більше піску, після чого увесь бруд від промивання піску потрапляє на міський пляж.

Як розповіли "Керч ФМ" місцеві медики, у жителів Приозерного почастішали хронічні бронхо-легеневі захворювання.

Судячи з хімічного складу хвостосховища, діяльність з розкриття сховища провокує різні захворювання, у тому числі викривлення носової перегородки, що перешкоджає носовому диханню, алергічні захворювання органів дихання, хронічні рецидивні захворювання шкіри, злоякісні новоутворення молочних залоз, жіночих та чоловічих статевих органів, амбліопії.

Окрім цього шкідливі викиди з Нижньо-Чурбаського хвостосховища вже згубно вплинули на тваринний світ.

У районі розробок на березі — мертві лисенята

Нижньо-Чурбаське хвостосховище — це гідротехнічна споруда, розташована між керченським суднобудівним заводом "Залив" і селищем Героївське. Об'єкт призначений для поховання токсичних відвальних відходів (хвостів), що утворилися у процесі збагачення залізної руди.

Нагадаємо, у серпні 2018 року на півночі Криму сталася екологічна катастрофа, пов'язана із заводом «Кримський титан». Стався викид у повітря сірчистого ангідриду, від якого постраждало місто Армянськ і околиці. Викиди з заводського кислотонакопичувача повторювалися декілька тижнів, у зв'язку із чим на деякий час з міста навіть евакуювали дітей.