У Гаазі поновився суд у справі МН17

Новини України та світу
Хельга Полтавка
15 Квітня 2021, 14:
Хельга Полтавка
15 Квітня 2021, 14:

У четвер, 15 квітня, в Гаазі (Нідерланди) розпочалося чергове судове засідання у справі щодо збиття у 2014 році літака рейсу МН17.

Про це повідомляє «Укрінформ».

Відкрив засідання головуючий суддя Хендрік Стейнгаюс. При цьому він зазначив, що жоден з чотирьох підозрюваних не з'явився.

Як повідомляється, у залі суду присутні адвокати родичів загиблих і одного з чотирьох підозрюваних — підполковника-спецпризначенця ГРУ РФ Олега Пулатова, який висловив бажання долучитися до процесу.

Сьогодні суд продовжить розгляд технічних питань, зокрема пов'язаних з оглядом реконструкції уламків, звернення родичів загиблих щодо компенсацій.

Очікується, що слухання по суті мають розпочатися у червні 2021 року, як і оголосив суд у грудні минулого року.

Також повідомлялося, що Україну не притягатимуть до відповідальності за незакритий авіапростір над Донбасом.

Довідка: «Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, який летів рейсом MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, збили біля Донецька 17 липня 2014 року. Загинули 298 осіб, більшість з них були підданими Нідерландів. 25 травня 2018 року Нідерланди і Австралія офіційно звинуватили Росію у причетності до трагедії МН17 у 2014 році й закликали її визнати свою відповідальність за катастрофу.

Нагадаємо, суд Гааги у березні 2020 року розпочав розгляд справи про катастрофу літака рейсу МН17.

Під час засідання 29 червня 2020 року адвокати підсудного Олега Пулатова заявили, що клопотатимуть про перенесення судових розглядів справи по суті.

Міжнародна спільна слідча група (JIT), що розслідує катастрофу MH17, 19 червня 2019 року оприлюднила імена чотирьох підозрюваних у причетності до збиття лайнера. Особи 13 свідків у справі збитого «Боїнга» залишать у таємниці. Прокуратура Нідерландів пояснює, що це пов’язано з можливими загрозами здоров’ю та життю цих свідків.