У французьких Альпах була база російських шпигунів-вбивць. Деякі з них брали участь у війні на Донбасі | QHA media

У французьких Альпах була база російських шпигунів-вбивць. Деякі з них брали участь у війні на Донбасі

05 Грудня 2019, 15:01
Фото:
Закрити
https://qha.com.ua/novosti/germaniya-obvinila-rossiyu-v-organizatsii-ubijstva-chechenskogo-polevogo-komandira-v-tsentre-berlina/

У регіоні Верхня Савойя на кордоні Франції та Швейцарії існував базовий табір шпигунів російського ГРУ, які спеціалізувалися на вбивствах, повідомила французька газета Le Monde.

За даними видання, мінімум п’ятнадцять офіцерів російської військової розвідки приїжджали в цей район багато разів: з Лондона, Іспанії або Швейцарії.

Британські, французькі та швейцарські спецслужби, а також їхні американські партнери почали відстежувати їхнє пересування навесні 2018 року, одразу після отруєння у Солсбері Сергія та Юлії Скрипалів.

За їхніми відомостями, всі приїжджі у Верхню Савойю були членами одного і того ж підрозділу ГРУ, яке спеціалізувалося на вбивствах і діяло у Європі з 2014 року до кінця 2018 року.

Верхня Савойя стала ідеальною базою для такого підрозділу. Це відносно слабко населений район, більшу частину якого складають Доломітові Альпи. У той же час поряд з ним розташовуються декілька великих аеропортів, а в околицях є багато туристичних визначних пам’яток: гора Монблан, місто Евіан з всесвітньо відомим джерелом мінеральної води та інші. Це створює гарне прикриття для тих, хто приїжджає в регіон.

Співробітники ГРУ, за даними французьких спецслужб, зупинялися у Верхній Савойї в Аннемассі, Евіані або Шамоні, а також у більш віддалених містах: скидалося на те, що база знаходиться десь поруч з ними. До цього вони часто ночували в Руассі, Ліоні або Женеві: саме там вони орендували автомобілі, щоб поїхати у Верхню Савойю.

Про секретний підрозділ ГРУ під номером 29155, який спеціалізувався на вбивствах і спецопераціях за кордоном, у жовтні 2019 року розповіла газета The New York Times.

За даними розслідувачів, керівником цього підрозділу є генерал Андрій Авер’янов, учасник війни у Чечні та Герой Росії, а багато хто зі співробітників відділу брали участь у війнах в Афганістані та Чечні, а також у військовому конфлікті на сході України.

Штаб-квартира відділу в Росії, за даними західних розвідок, нібито розташовується в будівлі 161-го навчального центру ГРУ в районі Ізмайлово на сході Москви.

За даними іноземних спецслужб, саме відділ 29155 був причетний:

  • до отруєння в британському Солсбері колишнього розвідника Сергія Скрипаля та його доньки у березні 2018 року, у результаті чого також загинула громадянка Великобританії Дон Стерджесс. Скрипалів, за даними британських слідчих, отруїли нервово-паралітичною речовиною «Новачок», яку двоє агентів російських спецслужб привезли літаком з Москви у флаконі, схожому на флакон парфумів;
  • до кампанії з дестабілізації у Молдові;
  • до отруєння болгарського бізнесмена Омеляна Гебрева у 2015 році (Гебрев довгий час був у комі, а причетним до його отруєння розслідувачі Bellingcat і The Insider називають агента ГРУ Сергія Федотова, який перебував у декількох країнах одночасно з агентами Петровим (Олександром Мишкіним) і Бошировим (Анатолієм Чепігою). Їх британські спецслужби вважають причетними до отруєння Скрипалів);
  • до спроби держперевороту в Чорногорії у 2016 році.

Також влада Нідерландів і Швейцарії восени 2019 року підтверджували, що на території країни були затримані четверо росіян, співробітники військової частини 26165 ГУ розвідки Генштабу РФ (колишнє ГРУ — прим. ред.), і що всі вони були співробітниками російських спецслужб і мали дипломатичні паспорти.

5 березня 2018 року колишній полковник ГРУ Сергій Скрипаль і його донька Юлія були госпіталізовані у критичному стані після отруєння в британському місті Солсбері нервово-паралітичною речовиною «Новачок». За півроку британська прокуратура оприлюднила імена підозрюваних в отруєнні Скрипалів. Ними виявилися двоє громадян РФ, співробітники ГРУ — Олександр Петров і Руслан Боширов.

Обом чоловікам висунули звинувачення за чотирма пунктами: змова зі спробою вбивства, замах на вбивство, використання і зберігання забороненої речовини «Новачок» і заподіяння тяжких тілесних ушкоджень. Незабаром стало відомо, що «Олександр Петров» є офіцером ГРУ зі справжнім ім’ям Олександр Мишкін, а Руслан Боширов — полковником ГРУ Анатолієм Чепігою.

QHA media повідомляло, що раніше у Сербії спалахнув шпигунський скандал, в якому замішаний офіцер російського Головного управління Генштабу Росії (ексГРУ) Георгій Клебан. Він підозрюється сербськими журналістами у підкупі високопоставленого сербського чиновника, особистість та ім’я якого не розголошується. Президент Сербії Александр Вучич підтвердив це, але заявив, що на відносини Белграда з Москвою це не вплине, тому що «Росія — братська країна».

Дивитись ще: