У фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Джеппарова виникла пухлина — Денісова | QHA media
Репресії
14 Січня 2020, 11:54

У фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Джеппарова виникла пухлина — Денісова

Закрити

У політв’язня і фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» з «білогірської групи» Айдера Джеппарова з’явилася пухлина, через що він не може відкривати рота і ковтати.

Про це повідомила український омбудсмен Людмила Денісова.

За її словами, появу пухлини спричинило тримання кримського татарина у СІЗО, зокрема, ненадання медичної допомоги попри скарги на постійний сильний зубний та головний біль.

Денісова заявила, що це суперечить гарантованим нормам статті 3 Конвенції про захист прав людини та основних свобод та пункту 22 Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями, схвалених Економічною і Соціальною Радою ООН.

Картинки по запросу "айдер джеппаров QHA""

Звертаюся до уповноваженої з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою терміново вжити заходів для відновлення прав Айдера Джеппарова – провести повне медичне обстеження та надати кваліфіковану медичну допомогу, — закликала Денісова.

⚡️⚡️⚡️Утримання політв`язня Айдера Джеппарова в «ФКУ СИЗО 1 УФСИН России по Республике Крым и г. Севастополю» спричинило…

Опубліковано Людмилою Денісовою Понеділок, 13 січня 2020 р.

Нагадаємо, що вчора, 13 січня, Людмила Денісова також звернулася до російського омбудсмена з проханням терміново вжити заходів з надання медичної допомоги засудженому в Росії фігуранту «справи Хізб ут-Тахрір» з «ялтинської групи» Арсену Джеппарову, який зараз перебуває в СІЗО російського міста Шахти Ростовської області. У нього сильно погіршився стан здоров’я, а за вухами з’явилися фурункули, які викликають сильний біль.

QHA media повідомляло, що 10 червня 2019 року під час масових обшуків в Алушті та околицях, а також у Білогірському і Сімферопольському районах були затримані восьмеро кримських татар. Серед них — жителі Білогірська Різа Омеров, його батько Енвер Омеров і житель селища Зуя Білогірського району Айдер Джеппаров. Кримських татар звинувачують в «участі у діяльності терористичної організації» (частини 1 і 2 статті 205.5 КК РФ).

Дивитись ще: