У День спротиву окупації Криму стартувала міжнародна громадська ініціатива «CRIME(A)»

Новини України та світу
Хельга Полтавка
26 Лютого 2021, 18:29
Хельга Полтавка
26 Лютого 2021, 18:29

Міністерство закордонних справ і закордонні дипломатичні установи України долучилися до міжнародної громадської ініціативи щодо деокупації Криму «CRIME(A)».

Вона стартувала 26 лютого, в День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, повідомляє пресслужба МЗС.

Українські дипломати щоденно тримають Крим у фокусі міжнародної уваги. Тому ми без вагань долучилися до цієї важливої ініціативи. На моє переконання, вона дозволить розповісти світові про злочини Росії у новий, нестандартний, але доступний спосіб. Причому не лише дипломатам та урядам, а так, щоб це обговорювали громадяни інших країн. Це важливо, бо злочинні дії Росії становлять загрозу не лише для нас, а й для інших держав та їхніх громадян, — заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Як зазначається, громадські організації об’єдналися, щоб привернути увагу людей у всьому світі до злочинів Росії в окупованому Криму, та опублікували маніфест «Про злочини Росії в Криму».

Допоки з українського півострова не піде останній російський солдат, світова спільнота має розуміти: окупація Криму — це злочин Росії. Злочин, про який не можна мовчати та який не може залишитися безкарним, — йдеться у маніфесті.

Повідомляється, що долучитися до ініціативи можуть люди, організації та компанії по всьому світу, інформація на її сайті доступна як українською, так і англійською мовами.

Ініціаторами креативної ідеї та розробником візуальної айдентики проєкту є креативне агентство Banda, внесок агентства, як і інших партнерів проєкту, здійснювався на безоплатній основі. Партнери проєкту — МЗС України, Український інститут, Меджліс кримськотатарського народу, «Кримська правозахисна група», КримSOS, ZMINA, «Медійна ініціатива за права людини».

Канадська Асоціація кримських татар провела флешмоб присвячений дню опору Криму російській окупації. На будівлю російського консульства в Торонто прожекторами були спрямовані меседжі CRIMEA IS UKRAINE, і в солідарність з кримськотатарським народом, який знаходиться в окупації — національний символ — тамга.

Нагадаємо, 26 лютого Україна вшановує День спротиву російській окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.