У День Соборності згадали окуповані Крим і Донбас: українці приєдналися до ланцюжка «Київ — Сімферополь»

Новини України та світу
Хельга Полтавка
22 Січня 2021, 11:42
Хельга Полтавка
22 Січня 2021, 11:42

Сьогодні, 22 січня, відзначається День Соборності України.

Представник президента України в АРК Антон Кориневич наголосив на особливій важливості соборності українських громадян, які проживають зараз в окупованих Криму і на Донбасі. Про це він написав у Facebook.

Якщо більше ста років тому важливим було єднання українців з Наддніпрянщини і Західної України, то сьогодні особливе значення має соборність усіх громадян України, які проживають на території України, зокрема, на тимчасово окупованих територіях — в Криму і на Донбасі. Сьогодні ми живемо в своїй державі, проте значна частина наших громадян проживають в умовах окупації. Саме тому значення Акту Злуки та Дня Соборності сьогодні є важливим символом того, що всі ми разом і тимчасова окупація обов'язково закінчиться, а наш державний прапор буде піднято на всіх частинах території України, — написав Кориневич.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова також привітала усіх з Днем Соборності України та висловила надію на швидке повернення окупованого Криму.

Впевнена, що дуже скоро мій рідний Крим, тимчасово окуповані території Донбасу повернуться в українську родину, і це стане ще однією світлою сторінкою в історії нашої держави, яким став акт злуки ЗУНР та УНР 102 роки тому, — написала вона.

🇺🇦 Сьогодні ми, українці, єдині у своїх прагненнях – відновлені територіальної цілісності України, поверненні наших...

Posted by Людмила Денісова on Thursday, January 21, 2021

Денісова також повідомила, що приєдналася до «Ланцюга Соборності», який вперше відбувається віртуально.

«Ланцюг Соборності» об'єднує Київ та Сімферополь, щоб приєднатися потрібно авторизуватися на сайті акції через соціальні мережі. Онлайн-ланцюг утворять аватарки учасників, які одна за одною вишикуються на карті за маршрутом протяжністю 1058 кілометрів — від Софійської площі у Києві до парку Тараса Шевченка у Сімферополі.

Наразі до акції, що триватиме впродовж двох днів, долучилися понад 14 тисяч людей.

День Соборності України — свято, що відзначається в день проголошення у 1919 році Акту возз'єднання Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в єдину українську державу.

Після окупації Криму Росією на початку 2014 року це свято не відзначають на півострові, проте біля пам'ятника Тарасу Шевченку в Сімферополі регулярно з'являються квіти з українською символікою.