У день роковин збройної агресії Росії проти Грузії Україна закликала посилити міжнародний тиск на РФ

Новини України та світу
Ірина Требунських
07 Серпня 2020, 18:16
Ірина Требунських
07 Серпня 2020, 18:16

Україна підтримує суверенітет Грузії і рішуче засуджує розв’язану 7 серпня 2008 року збройну агресію Росії проти Грузії, а також незаконну окупацію суверенних грузинських територій — Абхазії і Цхінвальського регіону/Південної Осетії. Про це йдеться у публічній заяві міністерства закордонних справ України.

У відомстві зазначають, що через російську агресію триває «бордеризація» окупованих грузинських територій, окупанти системно затримують і викрадають громадян Грузії на лінії окупації, обмежують фундаментальні права і свободи людей, створюючи надзвичайно складну гуманітарну і безпекову ситуацію.

Україна закликає РФ припинити збройну агресію проти Грузії, вивести російські війська з її окупованих територій та дозволити безперешкодний доступ міжнародним правозахисним і моніторинговим організаціям, — підкреслює МЗС.

Також українське міністерство закликає міжнародну спільноту посилити тиск і санкційний режим проти Російської Федерації задля примушення її до припинити агресію проти Грузії і України та деокупувати їхні суверенні території.

Нагадаємо, 8 серпня 2008 року російські війська вторглися на територію Грузії через спробу Тбілісі відновити конституційний лад у регіоні Південна Осетія. У військових діях проти Грузії брали участь російські війська, які й досі дислокуються на окупованих територіях. 

12 серпня 2008 року Грузія з Росією підписали угоду про припинення вогню. Росія зобов’язалася вивести війська з території Грузії до 1 жовтня 2008 року, однак не зробила цього й досі. 26 серпня 2008 року Кремль «визнав незалежність» Абхазії і Південної Осетії.

Як повідомляли «Кримські новини», Україна засудила проведення так званих «президентських виборів» на окупованій Росією грузинській території Абхазії 22 березня 2020 року.

Раніше «Кримські новини» публікували інтерв’ю з німецьким істориком Мартіном Аустом про окупацію Росією таких територій, як Південна Осетія, Абхазія, Придністров’я і Крим.