У братів Абдуллаєвих, які є фігурантами «справи Хізб ут-Тахрір», серйозні проблеми зі здоров'ям: один переніс інсульт, а у іншого проблеми з серцем і нирками | QHA media
Репресії

У братів Абдуллаєвих, які є фігурантами «справи Хізб ут-Тахрір», серйозні проблеми зі здоров'ям: один переніс інсульт, а у іншого проблеми з серцем і нирками

14 Лютого 2020, 14:51
Закрити

Бранець Кремля, фігурант так званої «першої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» Теймур Абдуллаєв переніс в російському слідчому ізоляторі інсульт. А у його брата Узеіра Абдуллаєва, який також є фігурантом цієї «справи», проблеми з серцем і нирками.

Про це повідомила мати кримчан Діляра Абдуллаєва на зустрічі з уповноваженою Верховної Ради з прав людини Людмилою Денисовою.

Під час розмови мати повідомила про подробиці щодо стану здоров’я синів, які, на її думку, навмисно приховувалися адміністрацією пенітенціарних установ, підконтрольних країні-окупанту, аби не змінювати запобіжний захід, – написала омбудсмен у Facebook.

Також Денісова повідомила, що Теймур Абдуллаєв переніс влітку 2019 року інсульт, але належного лікування він не отримав.

«В Узеіра Абдуллаєва є серйозні проблеми з серцем та нирками. Всі необхідні медичні довідки, що підтверджували ці захворювання, були передані керівництву пенітенціарних установ для отримання медичної допомоги. Проте відповідного лікування Узеіру Абдуллаєву також не було надано», – повідомила вона.

Також омбудсмен заявила, що мати політв’язнів попросила допомогти з’ясувати місце знаходження її синів.

«Зі свого боку я ні на хвилину не припиняю боротьбу за звільнення кожного, поки вони не повернуться на Батьківщину», – заявила Денісова.

«Це крик серця матері…я прошу Вас допомогти не тільки моїм синам, а кожному, хто незаконно перебуває у полоні…

Опубліковано Людмилою Денісовою Пʼятниця, 14 лютого 2020 р.

Нагадаємо, Теймура Абдуллаєва визнали в російському суді нібито «організатором терористичної групи» («Хізб ут-Тахрір») та засудили до 16 років і 6 місяців позбавлення волі у виправній колонії суворого режиму.

До «першої сімферопольської групи» також входять Узеір Абдуллаєв, брат Теймура, Рустем Ісмаїлов, Еміль Джемаденов, а також Айдер Саледінов, які теж засуджені на довгі терміни позбавлення волі.

П’ятьох фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» з «першої сімферопольської групи» заарештували в жовтні 2016 року.

Дивитись ще: