У Борисполі приземлився літак з першою партією вакцини проти COVID-19

Новини України та світу
Хельга Полтавка
23 Лютого 2021, 14:
Хельга Полтавка
23 Лютого 2021, 14:

Вантажний літак з вакциною Oxford/AstraZeneca (CoviShield) прибув до України і зараз вантаж розмитнюють.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов на своїй сторінці у Facebook.

Першу партію в пів мільйона доз отримано. Зараз терміново розмитнюємо вантаж і вакцина відразу поїде в регіони, аби ми почали робити щеплення згідно з першим етапом вакцинації, — написав міністр.

Степанов також оприлюднив фото з літака з вакциною.

Президент Володимир Зеленський відреагував на прибуття в Україну першої партії вакцини проти коронавірусу CoviShield, яку виготовляють в індійському Інституті сироватки крові за ліцензією Oxford/Astra Zeneca.

Відповідне повідомлення з'явилося у Twitter президента.

Перші 500 тисяч доз вакцини проти COVID19 прибули в Україну. Ми вдячні індійським партнерам за підтримку. Ми розпочнемо вакцинацію якомога швидше. Нам потрібно боротися з COVID разом, — написав Зеленський.

Він також показав відео, на якому видно вантаж з літака, який доставив вакцину.

Довідка: У червні 2020 року велика шведсько-британська фармацевтична компанія AstraZeneca, яка зареєстрована у Лондоні, уклала ліцензійну угоду з Інститутом сироватки крові в Індії (Serum Institute of India) на постачання одного мільярда доз для країн з низьким та середнім рівнем доходу, зобов'язавшись забезпечити 400 мільйонів до кінця 2020 року.

CoviShield – це одна з двох вакцин від коронавірусу, що отримали дозвіл на екстрене використання в Індії. Друга – Covaxin, яку виробляє місцева фармацевтична компанія Bharat Biotech.

Вакцину CoviShield (AstraZeneca) виробляють у місцевому Інституті сироватки крові – це найбільший у світі виробник вакцин. Він виробляє понад 50 мільйонів доз на місяць.

Вакцину CoviShield, як і AstraZeneca, виготовляють з ослабленої версії вірусу застуди (відомого як аденовірус) шимпанзе. Його модифікували, щоб він був більше схожий на коронавірус, однак захворіти від нього неможливо. Коли вакцину вводять пацієнту, вона спонукає імунну систему виробляти антитіла та готує її для атаки на будь-яку коронавірусну інфекцію. Щеплення роблять двічі з інтервалом 4-12 тижнів.

Вакцину можна безпечно зберігати при температурі 2-8°С, а щеплення робити у наявних кабінетах лікарів. Це полегшує розповсюдження та використання цієї вакцини. Для порівняння, вакцину від Pfizer можна зберігати при температурі щонайменше -70°C, при цьому виймати її з цього холодного середовища можна не більше чотирьох разів.

Нагадаємо, 22 лютого міністерство охорони здоров’я зареєструвало вакцину проти COVID-19 Oxford/AstraZeneca для екстреного медичного застосування. Відповідно до плану вакцинації населення України проти коронавірусу, імунізація українців відбуватиметься у п'ять етапів, протягом яких провакцинують дев'ять пріоритетних груп населення. Перший етап вакцинації охопить 370 тисяч жителів — в основному тих, хто має найбільший ризик інфікування.