У Білорусі тривають масові обшуки у журналістів

Новини України та світу
Хельга Полтавка
16 Лютого 2021, 16:37
Хельга Полтавка
16 Лютого 2021, 16:37

У різних містах Білорусі силовики проводять обшуки у правозахисників і членів Білоруської асоціації журналістів (БАЖ).

Про це у вівторок, 16 лютого, повідомляє правозахисний центр «Вясна».

Зокрема, обшуки провели у голови БАЖ Андрія Бастунця і його заступників Олега Агєєва і Бориса Горецького.

З обшуками прийшли і до гомельської журналістки Лариси Щиракової у рамках кримінальної справи за статтею «про вбивство поліцейського».

Також обшук проводять у гомельського журналіста Анатолія Готовчиця, журналіста-фрілансера Олеся Буракова молодшого і у журналіста Олександра Буракова старшого.

Окрім того, силовики обшукують будинок батьків прессекретарки Білоруського будинку прав людини імені Бориса Звозького Євгенії Паращанки. Вона перебуває там з маленьким сином.

У адвоката Христини Ріхтер також провели обшук, вилучивши телефон і документи, пов'язані з діяльністю БАЖ. За її словами, рішення про обшук датоване 1 лютого 2021 року.

Обшуки проводять для розслідування кримінальної справи за статтею про організацію і підготовку дій, що грубо порушують громадський порядок, або активну участь в них, — йдеться у повідомленні слідчого комітету Білорусі.

Люди, у яких проведено обшуки, повідомляють, що у них немає жодного процесуального статусу.

Поки відомо тільки про двох затриманих після обшуків — правозахисників Дмитра Соловйова у Мінську і Бориса Бухеле у Могильові.

Дружина голови БАЖ розповідає, що «правоохоронці були ввічливі та просили не хвилюватися». А їхній син Арсеній, який живе окремо від батьків, розповів, що приблизно о 7-й ранку з обшуком прийшли і до нього.

Як повідомив молодий чоловік, це були співробітники МВС.

Як повідомляли «Кримські новини», про введення санкцій проти білоруських офіційних осіб через фальсифікацію виборів президента Білорусі та жорстокого придушення акцій протесту заявили Латвія, Литва і Естонія.