У Білорусі силовики продовжують переслідувати учасників вчорашніх акцій. Затримано вже більше 300 осіб | QHA media
Фото
15 Липня 2020, 14:54

У Білорусі силовики продовжують переслідувати учасників вчорашніх акцій. Затримано вже більше 300 осіб

Закрити

У Білорусі продовжують затримувати учасників стихійних мирних акцій, які підтримували незареєстрованих опозиційних кандидатів у президенти країни. Білоруський правозахисний центр «Вясна» опублікував список з 302 затриманих силовиками людей у дев’яти містах.

Найбільше людей затримали у столиці — 239 осіб. Ще 34 затримали у Бресті, 13 — у Гомелі, сімох учасників акції затримали в Пружанах, чотирьох — у Бобруйську, двох людей затримали у Солігорську, по одному учаснику акції — у Стовбцях, Гродно та Вітебську.

ОМОНівці й співробітники в цивільному б’ють людей кийками, ногами і кулаками. Деяких затриманих у центрі Мінська співробітники ОМОН змушують стояти в автозаках на підлозі на колінах обличчям в сидіння з руками, заведеними за голову, — зазначають правозахисники.

Серед затриманих є неповнолітні та журналісти. Когось відпустили без складання протоколу, а хтось й досі перебуває в ізоляторах тимчасового тримання і чекає на суд.

Затримання тривають, тож опублікований список «Вясна» постійно доповнює. Наприклад, учасницю акції Анну Свірідову у Вітебську затримали сьогодні прямо на роботі.

Як повідомляли «Кримські новини», 14 липня у містах Білорусі прокотилися стихійні акції протесту на підтримку незареєстрованих опозиційних кандидатів у президенти Віктора Бабарика і Валерія Цепкала. Ввечері учасників акції почали затримувати силовики.

Вранці, 14 липня, Центральна виборча комісія Білорусі відмовила банкіру Віктору Бабарику в реєстрації своєї кандидатури на президентські вибори-2020.

Дивитись ще: