У Білорусі розпочався загальнонаціональний страйк. Тихановська закликала знімати гроші та блокувати дороги | QHA media
ВІДЕО
26 Жовтня 2020, 16:32

У Білорусі розпочався загальнонаціональний страйк. Тихановська закликала знімати гроші та блокувати дороги

Закрити

У Білорусі сьогодні, 26 жовтня, опозиція оголосила про початок загальнонаціонального страйку.

На підприємствах країни «Азот» і «Хімволокно» у Гродно і МЗКТ в Мінську люди відмовилися стати до роботи. Розпочалися марші студентів з університетів до центра Мінська, повідомляють Tut.by і Хартыя-97.

Натомість місцевому виданню Белта пресслужба уряду повідомила, що станом на 10:00 усі підприємства працюють у штатному режимі.

«Виробництво не припинено, як це намагаються подати деякі канали в Telegram», — запевняють в уряді Олександра Лукашенка.

Вранці у понеділок лідер опозиції Світлана Тихановська оголосила про початок національного страйку і запропонувала провести його під гаслом «Я не просто залишаю свою роботу, я зупиняю беззаконня і несправедливість».

Напередодні завершився строк виконання «народного ультиматуму», який висунула опозиція.

Термін виконання вимог народного ультиматуму сплив. Сьогодні починається народний страйк — наступний крок білорусів до свободи, припинення насильства і нових виборів. Білоруси знають: 26 жовтня головна робота — показати, що ніхто не буде працювати на режим. Працівники державних заводів і підприємств, транспортники і шахтарі, викладачі та студенти від самого ранку почали страйкувати, — заявила Тихановська.

Повідомляється, що силовики затримують людей, які стоять у «ланцюгах солідарності», кількість затриманих наразі невідома.

25 жовтня силовики розігнали марш опозиції у Мінську і затримали, за офіційними даними МВС, 500 людей.

«Кримські новини» повідомляли, що масштабні акції протесту в Білорусі розпочалися ввечері 9 серпня – одразу після оголошення попередніх результатів президентських виборів. Протести супроводжуються застосуванням грубої сили та спецзасобів проти демонстрантів.

Нагадаємо, раніше під час інтерв’ю Світлана Тихановська уникла відповіді на запитання про своє ставлення до анексії Криму Росією і війни на Донбасі. Пізніше вона назвала незаконну анексію українського півострова «кривавою війною».