У Білорусі оголосили вироки за два «коктейля Молотова»

Новини України та світу
Хельга Полтавка
22 Лютого 2021, 19:23
Хельга Полтавка
22 Лютого 2021, 19:23

У Залізничному суді Гомеля (Білорусь) 22 лютого було ооголошено вироки у «справі про коктейлі Молотова». Про це пише «Вясна».

На лаві підсудних 16-річний Микита Золотарьов, 25-річний Дмитро Корнєєв і 28-річний Леонід Ковальов, яких звинувачували в «участі у масових заворушеннях» і в тому, що вони 10 серпня в центрі міста кидали «коктейлі Молотова».

Прокурор Євген Фартушняк вимагав для підсудних такі строки:

  • Леоніду Ковальову — сім років позбавлення волі в колонії суворого режиму;
  • Дмитру Корнєєву — вісім років позбавлення волі колонії суворого режиму;
  • Микиті Золотарьову — шість років виховної колонії.

Після вироку у Золотарьова почалася істерика. Він кидався на решітку і кричав: «Випустіть мене звідси!».

Хлопець хворіє на епілепсію. Його батько розповідав журналістам, що Микиту били в міліції і СІЗО. На це адвокат подавав скаргу, але органи не знайшли складу злочину.

Конвоїр сказав: «Ти політичний, здохнеш!, — повідомив неповнолітній.

Микита заявив на суді, що його били не тільки в серпні, але й 29 грудня в Гомельському СІЗО. Також підліток заявив на суді, що йому в СІЗО не дають пігулки.

Нагадаємо, 28-річного жителя Гомельського району Леоніда Ковальова, 16-річного Микиту Золотарьова та 25-річного Дмитра Корнєєва звинувачують у «незаконному виготовленні вибухових речовин, насильстві або загрозі застосування насильства щодо співробітника міліції, участі в масових заворушеннях», а Ковальова — ще й «в їхній організації».

Як повідомляли «Кримські новини», білоруських журналісток засудили до двох років колонії.

У Білорусі з 9 серпня 2020 року тривають масові протести проти режиму Олександра Лукашенка, який фальсифікував вибори президента в країні.

Про введення санкцій проти білоруських офіційних осіб через фальсифікацію виборів президента Білорусі та жорстокого придушення акцій протесту заявили Латвія, Литва і Естонія.