У Білорусі до участі у виборах не допустили головного опонента Лукашенка Бабарика | QHA media
14 Липня 2020, 14:34

У Білорусі до участі у виборах не допустили головного опонента Лукашенка Бабарика

Закрити
Віктор Бабарико

Центральна виборча комісія Білорусі відмовила банкіру Віктору Бабарику в реєстрації своєї кандидатури на президентські вибори-2020. Як повідомляє «Радіо Свобода», за це рішення члени ЦВК проголосували одностайно.

Під час розгляду заяви Бабарика, на подання якого кандидатом ініціативна група зібрала понад 100 тисяч підписів, голова ЦВК Білорусі Лідія Єрмошина запропонувала відмовити через «невідповідність декларації фактичному доходу та участі іноземної організації у його агітації».

При цьому в декларації банкіра були зафіксовані незначні недоліки. Наприклад, не вказано повернення коштів у розмірі 283,43 білоруських рубля та дохід від депозитів у розмірі 1263,99 доларів та 0,05 євро.

При цьому комітет держконтролю стверджує, нібито Бабарико отримував «не задекларовані злочинні доходи» розміром 350 тисяч доларів. «Однак судового розгляду у справі Бабарика не було, і, відповідно, його не визнали винним», — підкреслює видання. Також державна аудиторська служба стверджує, що Бабарико під час кампанії «незаконно використовував іноземну фінансову допомогу» — йдеться про ресурси «Белгазпромбанку», який на 99% належить російським компаніям.

Представник ініціативної групи Максим Знак у свою чергу пояснив, що вся інформація з декларації була визнана відповідною.

Свідчення проти Бабарика суперечливі, включаючи суму незаконно отриманих грошей. Вказані невідповідності у декларації не дають підстав для відмови в реєстрації, — пояснив Знак.

Він додав, що використання, наприклад, ділового телефону для проведення кампанії є дисциплінарним порушенням, але ніяк не «фінансуванням кампанії іноземною організацією».

Нагадаємо, президентські вибори у Білорусі призначені на неділю, 9 серпня 2020 року.

Раніше ЦВК Білорусі відмовила в реєстрації 22 ініціативних груп з висунення кандидатів на майбутніх президентських виборах.

«Кримські новини» повідомляли, що у Білорусі напередодні Дня перемоги влада затримала понад 100 опозиційних блогерів, журналістів і підписників каналів, які критикують владу.

Дивитись ще: