У березні залишки на гривневих рахунках українців скоротилися на 2,75 мільярдів — НБУ | QHA media
Цифри
06 Квітня 2020, 16:25

У березні залишки на гривневих рахунках українців скоротилися на 2,75 мільярдів — НБУ

Закрити

Тенденція зняття коштів з банківських рахунків у березні 2020 року виявилася слабкою та вкрай короткою. Як повідомляє експертна платформа Нацбанку, скорочення залишків коштів на рахунках фізичних осіб взагалі припинилося після 25 березня.

За останній тиждень березня гривневі вклади навіть зросли на чотири мільярди гривень, тобто на 1,2%.

Як свідчить оперативний моніторинг НБУ, у цілому за місяць залишки на рахунках населення в банківській системі України скоротилися незначно — на 0,8% у гривні (2,752 млрд) та на 0,2% у доларовому еквіваленті (19 мільйонів).

Зазначається, що щоденна динаміка вкладів у гривнях мало відрізняється від профілів попередніх періодів.

Щодо інвалютних коштів, то мала місце суттєва нервовість у другій декаді березня. Після чого залишки громадян у банках в доларовому еквіваленті майже не змінюються, — підкреслюють в НБУ.

Водночас ситуація відрізняється від гострих фаз попередніх криз. Зокрема, тільки у серпні 2014 року скорочення залишків коштів фізосіб у гривні становило 1,44%, а у інвалюті — 3,11%.

Боротьба з пандемією та економічна невизначеність, безумовно, впливають на фінансову поведінку населення. Втім,…

Опубліковано Експертна платформа НБУ Понеділок, 6 квітня 2020 р.

Як повідомляло QHA media, у зв’язку із виникненням пандемії COVID-19, Кабмін переглянув припущення та прогноз економічного і соціального розвитку України на 2020 рік. Наразі очікується падіння внутрішнього валового продукту, зростання рівня безробіття. При цьому припускається зростання економіки у другому півріччі.

Дивитись ще: