«У 2020 році зафіксовано 15 нападів на медійників. У більшості інцидентів постраждали жінки» — Національна спілка журналістів України | QHA media
Репресії

«У 2020 році зафіксовано 15 нападів на медійників. У більшості інцидентів постраждали жінки» — Національна спілка журналістів України

06 Квітня 2020, 17:27
Фото: «24 канал»
Закрити

За перші три місяці 2020 року зафіксовано 15 інцидентів із застосуванням сили проти працівників медіа. У більшості інцидентів постраждали жінки: 10 журналісток стали жертвами атак. Такими є дані моніторингу «Індекс фізичної безпеки журналістів України», повідомляє Національна спілка журналістів України.

Найчастіше агресія із застосуванням фізичної сили до журналістів проявлялася на Львівщині, де мали місце три таких інциденти. Один з них — підпал автомобіля кореспондентки «Радіо Свобода» Галини Терещук у Львові, який стався 30 січня.

По два випадки агресивної поведінки проти журналістів зафіксовано в Одесі, Херсоні, у Київській та Харківській областях. Наприклад, в Одесі 21 березня невідома жінка напала на знімальну групу «7 каналу» під час репортажу про займання у кінотеатрі торгового центру. Журналістку Мішель Арманд жінка вдарила по голові.

У Харкові 27 січня під час сутичок біля обласної держадміністрації в бік журналістки Марії Малевської та відеооператора Олександра Бринзи з каналу СТБ розпилили невідому рідину, яка спричинила опіки очей.

20 лютого у смт Нові Санжари, що на Полтавщині, правоохоронець застосував силу до кореспондента Володимира Непийпиво, який висвітлював акцію жителів селища проти приїзду евакуйованих з Китаю на обсервацію в місцевий санаторій.

В Україні загалом рівень фізичної агресії щодо журналістів є неприпустимо високим, але напади на жінок є особливо обурливими. У кожному випадку варто забезпечити не лише належне розслідування, а й домогтися широкого громадського осуду тих, хто застосовує силу до жінок, — наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Із запровадженням в Україні карантину, зафіксовано випадки агресії до репортерів, які висвітлюють заходи із подолання епідемії коронавірусу. Один такий показовий напад стався 24 березня на Хмельниччині. Власник магазину, що торгує засобами особистої гігієни, пошкодив руку кореспондентці телеканалу NewsОne Тетяні Сивоконь, намагаючись завадити зйомці сюжету щодо продажу медичних масок.

«Індекс фізичної безпеки журналістів» — це щомісячний моніторинг фактів фізичної агресії до журналістів в Україні. Індекс укладають спільно НСЖУ і партнери: ГО «Інформаційна безпека», ГО «Платформа прав людини», Академія української преси та Інститут розвитку регіональної преси.

Раніше голова НСЖУ Сергій Томіленко повідомляв, що за останні три роки в Україні зафіксовано 250 атак на журналістів, при цьому більшість нападів лишаються нерозкритими й навіть не потрапляють до суду.

Як повідомляло QHA media, правозахисники підрахували, що за шість років російської окупації в Криму зафіксовано понад 300 фактів переслідування журналістів і блогерів з боку представників окупаційної «влади» й силових структур. 

Дивитись ще: