«Туреччина серед країн, які візьмуть участь в саміті «Кримська платформа» — Джеппар

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
11 Червня 2021, 18:08
Еміне Джеппар. Фото з Facebook
Асіф АлієвQHA
11 Червня 2021, 18:08

Перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппар під час відкриття І Міжнародного інвестиційного форуму «Південна стратегія розвитку» назвала дві категорії держав, які візьмуть участь в саміті «Кримської платформи» 23 серпня у Києві.

За її словами, перша, значна група держав — перші особи яких, президенти або прем’єри, офіційною нотою підтвердили свою присутність. До другої групи держав входять ті, які засвідчили свою готовність взяти участь у саміті «Кримської платформи».

Наразі керівництво цих держав визначає рівень представленості. Україна очікує підтвердження участі або від перших, або від других осіб держав. До цієї групи країн належить і Туреччина.

Туреччина займає чітку позицію на підтримку територіальної цілісності України, невизнання окупації Росією Криму та засудження порушення прав людини в Криму. У Спільній декларації за підсумками Дев’ятого засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною та Турецькою Республікою, підписаній президентами двох країн 10 квітня цього року, наші турецькі друзі чітко підтримали створення «Кримської платформи» як нового формату для врегулювання питання незаконної та нелегітимної анексії Криму Російською Федерацією. Тому, на сьогодні, підстав говорити про неучасть Туреччини у саміті «Кримської платформи» немає, — наголосила перша заступниця міністра.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що позиція Туреччини щодо невизнання окупації Криму Росією залишається незмінною. За його словами, вирішення проблеми Криму лежить у політичній площині.