Туреччина ніколи не визнає анексію Криму, а Київ розраховує, що разом з Анкарою змінить ситуацію у чорноморському регіоні. Пресконференція Ердогана та Зеленського | QHA media
По поличках

Туреччина ніколи не визнає анексію Криму, а Київ розраховує, що разом з Анкарою змінить ситуацію у чорноморському регіоні. Пресконференція Ердогана та Зеленського

08 Серпня 2019, 08:13
Закрити

Туреччина не визнає і не визнаватиме незаконну анексію Криму і підтримує територіальну цілісність і суверенітет України.

Про це президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив в Анкарі на спільній пресконференції, присвяченій підсумкам зустрічі з його українським колегою Володимиром Зеленським.

Глава турецької держави зазначив, що Анкара підтримує Мінський процес і місію ОБСЄ, яку очолюють турецькі дипломати. Він висловив співчуття близьким чотирьох українських військових, які загинули на Донбасі 6 серпня.

Ердоган заявив, що Туреччина бажає якнайшвидшого завершення конфлікту на сході України і рішення його в рамках міжнародного права і територіальної цілісності України.

Турецький лідер повідомив, що під час зустрічі із Зеленським президенти розглянули всі аспекти турецько-українських відносин і вирішили «фіналізувати процес» укладання Договору про вільну торгівлю.

Ердоган висловив задоволення торговим оборотом між двома країнами, який у 2018 році склав 4 млрд доларів, проте зазначив, що з українським лідером домовився підняти цю цифру до 10 млрд доларів.

Турецький президент також сказав, що в 2018 році Туреччину відвідали 1 млн 300 тисяч українських туристів і це, на його погяд, є найкращим показником того, як розвиваються гуманітарні зв’язки між двома народами.

Своєю чергою президент Зеленський перед початком свого виступу закликав усіх присутніх вшанувати хвилиною мовчання загиблих на Донбасі чотирьох морських піхотинців і висловив подяку Ердогану за те, що той «називає речі своїми іменами», зокрема, що Крим анексований Росією.

Зеленський повідомив, що обговорив з турецьким президентом проблему переслідування кримських татар в Криму та утиски прав людини на півострові.

Він висловив надію, що Україна знайде шлях, який змусить Росію поважати міжнародне право, що дозволить повернути Крим і звільнити українських військовополонених і політичних в’язнів Кремля.

Також український лідер повідомив, що якщо Україна і Туреччина спільно посилять свою співпрацю, то настане мир в Чорноморському регіоні.

Зеленський закликав турецьких інвесторів вкладати кошти в реконструкцію Донбасу і взяти участь у форумі, який відбудеться в цьому році в Маріуполі, присвяченому інвестиціям на сході України.

Він додав, що економіка країни буде зростати на 5-7% на рік, а Україна стане магнітом для зарубіжних інвесторів, в зв’язку з чим заявив, що особисто виступає гарантом для турецьких інвесторів.

Глава української держави також зазначив, що підписання Договору про зону вільної торгівлі призведе до підвищення торгового обороту до 10 млрд доларів, як це було сказано під час зустрічі Зеленського і Ердогана за зачиненими дверима.

Підбиваючи підсумки пресконференції український президент заявив, що турецька земля вже давала Україні великі перемоги.

Наша співачка Руслана на Євробаченні, яке проходило в Туреччині, принесла нам перемогу, в Туреччині донецький «Шахтар» завоював Кубок УЄФА. Я вірю, що в майбутньому у нас буде багато спільних перемог.

Вчора, 7 серпня, український президент Володимир Зеленський почав свій робочий візит до Туреччини. Він відвідав мавзолей засновника Турецької Республіки Мустафи Кемаля Ататюрка, взяв участь у відкритті Єдиного центру кримськотатарської діаспори в Анкарі, а потім був прийнятий президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом у своїй резиденції.

Дивитись ще: