«Туреччина надасть необхідну підтримку «Кримській платформі» — Шентоп

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
04 Березня 2021, 14:20
Тетяна Нікішина
04 Березня 2021, 14:20

Туреччина надасть необхідну підтримку новоствореній «Кримській платформі». У парламенті країни підтримують територіальну цілісність України, а турецькі та українські парламентарії узгоджено працюють на різноманітних міжнародних майданчиках.

Про це глава Великих національних зборів Туреччини Мустафа Шентоп сказав в інтерв’ю Укрінформу напередодні офіційного візиту в Україну.

Можу сказати, що всі політичні партії, представлені у Великих національних зборах Туреччини, одностайні щодо збереження територіальної цілісності та суверенітету України. Крім того, я знаю, що багато наших депутатів, котрі представляють провінції, де проживають наші громадяни кримського походження, пильно стежать за подіями в Україні та питаннями Криму. Вони займають активну позицію і виступають за те, аби ці питання лунали на міжнародній арені, — сказав Шентоп.

Політик зауважив, що злагоджена співпраця українських і турецьких парламентаріїв відбувається в Парламентській Асамблеї Ради Європи, Парламентській Асамблеї НАТО та Парламентській Асамблеї ОБСЄ.

Турецькі депутати працюють злагоджено з українськими колегами, підтримують їх і фіксують неправомірні дії щодо кримських татар. Ви можете бути впевнені в тому, що Туреччина, як і в решті питань, надасть необхідну підтримку новоствореній «Кримській платформі», — сказав він.

Голова парламента Туреччини зауважив, що важливим є підвищення обізнаності з проблемою, особливо на міжнародній арені, й сприяння тому, щоб тема незаконної анексії порушувалася на всіх можливих міжнародних платформах і щоб почули голос кримських татар.

Візит турецької делегації на чолі з головою Великих національних зборів Шентопом відбуватиметься 5-6 березня на запрошення голови Верховної Ради Дмитра Разумкова.

Як повідомляли «Кримські новини», президент США Джо Байден продовжив на один рік дію санкцій щодо Росії через окупацію українського Криму і війну на Донбасі.