Туреччина на три тижні запроваджує повний локдаун

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
27 Квітня 2021, 11:39
Тетяна Нікішина
27 Квітня 2021, 11:39

З 29 квітня до 17 травня через погіршення епідеміологічної ситуації в Туреччині запроваджується повний локдаун, заявив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган.

Про це повідомляє інформаційна агенція Anadolu.

Ми переходимо до повного закриття з 19:00 у четвер, 29 квітня, до 5:00 понеділка, 17 травня, — сказав Ердоган.

Міжміські поїздки будуть можливі лише за наявності дозволу, а міжміський транспорт працюватиме з 50-відсотковим завантаженням.

За винятком організацій, які не підпадають під чинність відповідної директиви Міністерства внутрішніх справ, всі суб’єкти господарювання припиняють свою діяльність.

У всіх школах припинять очні заняття, відкладаються всі іспити.

Торгові мережі будуть закриті по неділях, в інші дні вони працюватимуть лише в певні години.

Ердоган закликав населення суворо дотримуватися правил, щоб ситуацію вдалося взяти під контроль.

Ми повинні швидко скоротити кількість випадків зараження до менш ніж п'яти тисяч. Інакше ми зіткнемося з наслідками у всіх сферах, від туризму до торгівлі й освіти, — сказав президент Туреччини.

Згідно з даними Інституту Джонса Гопкінса (США), Туреччина перебуває на шостому місці у світі за числом виявлених випадків COVID-19 — понад чотири мільйони 667 тисяч випадків, поступаючись лише США, Індії, Бразилії, Франції та Росії. Водночас за числом зареєстрованих смертей від коронавірусної інфекції Туреччина поступається Україні — 38 711 випадків проти 42 950 (дані МОЗ України).

Як повідомляли «Кримські новини», епідеміологічна ситуація в Туреччині останніми тижнями справді напружена. У квітні активізувалось зростання кількості хворих на коронавірус. Декілька тижнів тому зафіксовано рекордну з початку пандемії кількість нововиявлених хворих — понад 59 тисяч на добу.