Цивілізований світ карає Росію через агресивні дії

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
19 Квітня 2021, 13:
Тетяна Нікішина
19 Квітня 2021, 13:

Колишній президент Естонії Тоомас Гендрік Ільвес закликав відреагувати на агресивні дії Росії.

Зокрема, ексглава держави (2006-2016 роки) запропонував ввести заборону на в'їзд до Євросоюзу для всіх росіян.

Таку пропозицію Ільвес висловив у дописі у твітері. Він вважає, що такий крок варто ввести якнайшвидше.

До вторгнення в Крим ці люди зухвало вимагали безвізового режиму з Євросоюзом. Треба просто заморозити всі візи, крім екстрених випадків у родині. На кону безпека Європи. Досить, — написав Ільвес.

Через таке покарання постраждають пересічні росіяни, проте поведінка Росії на міжнародній арені вимагає відповіді, вважає Ільвес.

Збивання цивільних авіалайнерів, отруєння та вбивства людей у Європі, вторгнення та окупація країн, — нагадав злочини Росії експрезидент.

Також відомо, що Чехія відсторонить Росію від участі в будівництві АЕС.

Міністр промисловості Чехії Карел Гавлічек заявив, що російську компанію «Росатом» виключать зі списку учасників тендеру на будівництво нового блоку на АЕС «Дуковани» у Моравії на тлі дипломатичного скандалу між країнами.

Про це повідомляє чеське видання Aktualne.

Ми виключимо «Росатом» із можливості участі у тендері «Дуковани» протягом декількох днів, — сказав Гавлічек.

Інше чеське видання Lidovky повідомило, що наприкінці квітня компанії, які хочуть взяти участь у будівництві енергоблоку АЕС, отримають анкети з питань безпеки, які стануть «своєрідним квитком на тендер».

Я, напевно, можу сказати, що не знаю, що мені писати в анкеті для Російської Федерації з огляду на те, що тут відбулося вчора (висилка російських дипломатів із Чехії — прим. ред.), — заявив віцепрем’єр-міністр Чехії Ян Гамачек.

Вартість контракту становить близько шести мільярдів євро. Тепер АЕС будуватиме Канада.

Нагадаємо, учора стало відомо, що Чехія висилає 18 російських дипломатів і звинувачує РФ у організації вибуху військового складу.

Натомість Кремль вдався до звичних для Росії методів шантажу та залякування.

Празі добре відомо, що очікується після подібних фокусів, — заявила офіційний представник Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова.

Як повідомляли «Кримські новини», Україна підтримує дії Чехії проти Росії, які вона зробила через причетність Москви до вибухів складів із боєприпасами, які сталися в 2014 році в Врбетіце.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба нагадав, що в Україні занадто добре знають зловмисні методи РФ і такі злочини не повинні залишатися без покарання.