«Цілком і повністю не відповідає дійсності» — Офіс президента має намір подати до суду на програму «Схеми» | QHA media
14 Лютого 2020, 13:29

«Цілком і повністю не відповідає дійсності» — Офіс президента має намір подати до суду на програму «Схеми»

Закрити

Сьогодні, 14 лютого, Офіс президента заявив, що подає до суду на програму «Схеми» з вимогою спростувати інформацію про зустріч Володимира Зеленського з головою Ради безпеки Росії Миколою Патрушевим в Омані.

Оприлюднення висновків, які ґрунтуються не на фактах чи свідченнях, а на домислах і відомостях з якихось таємних «джерел», яке має місце у випуску програми «Схеми», Офіс президента України розцінює як відверту маніпуляцію громадською думкою. Коли таку маніпуляцію здійснюють у соціальних мережах анонімні акаунти в рамках інформаційних операцій агресора проти України, це ще можна пояснити логікою гібридної війни. Але коли так само вчиняють українські журналісти — це виходить за межі уявлень про вільну журналістику як таку, — йдеться у повідомленні.

Також Офіс президента наголошує, що інформація в сюжеті програми про цю зустріч «цілком і повністю не відповідає дійсності», та чекає від програми «Схеми» спростування відомостей.

«Ми звертаємося до суду з позовом, в якому будемо вимагати спростувань і вибачень», — йдеться у повідомленні.

Також у тексті заяви є заклик до керівництва UA:Першого — звернути увагу на поширення «інформації, яка не відповідає дійсності».

Офіс Президента України заявляє, що інформація, викладена у сюжеті програми «Схеми» про зустріч Президента України з…

Опубліковано Офіс Президента України Пʼятниця, 14 лютого 2020 р.

Вчора, 13 лютого, в ефір вийшов випуск програми «Схеми», в якому журналісти стверджують, що голова Ради безпеки Росії Микола Патрушев на початку 2020 року відвідував Оман у той час, коли там з робочим візитом перебував Володимир Зеленський. Новий голова Офісу президента Андрій Єрмак назвав брехнею розслідування «Схем» щодо деталей поїздки Зеленського в Оман. Окрім того в Кремлі також не підтвердили інформацію про оманську поїздку Патрушева.

Дивитись ще: