Цемаха у Нідерландах назвали не свідком, а підозрюваним у справі про збитий MH17 | QHA media
11 Вересня 2019, 19:09

Цемаха у Нідерландах назвали не свідком, а підозрюваним у справі про збитий MH17

Закрити

Влада Нідерландів перекваліфікувала «екскомандувача ППО» самопроголошеної «ДНР» Володимира Цемаха зі свідка на підозрюваного.

Про це DW повідомила депутатка Європарламенту від Нідерландів Каті Пірі.

За її словами, міжнародна слідча група (JIT) і нідерландський прокурор поширили листа, в якому йшлося про те, що відповідно до нещодавньої інформації, що з’явилася цього літа, тепер Цемаха розглядають у якості одного з підозрюваних.

Пірі стала автором відкритого листа, підписаного 4 вересня 40 депутатами Європарламенту, в якому вони закликали президента України Володимира Зеленського не допустити видачі Володимира Цемаха Москві.

На думку Пірі, Україна заплатила занадто високу ціну за повернення на батьківщину своїх громадян.

Вона назвала рішення Києва включити Цемаха до списку для обміну ув’язненими з Росією вкрай болючим і для Нідерландів, і для родичів жертв збитого MH17.

З міжнародної точки зору Україна має зобов’язання, що передбачають всебічне співробітництво у спробах знайти відповідальних за збитий літак MH17. І віддавши одного з підозрюваних Москві, Україна тим самим не дотрималася своєї обіцянки.

Разом з тим, наполеглива вимога Росії віддати їй Цемаха, вважає Каті Пірі, свідчить про те, що Москва визнає свою провину в катастрофі «Боїнга» рейсу MH17, однак тепер практично немає жодних шансів на те, що міжнародній слідчій групі JIT вдасться допитати бойовика.

7 вересня президент України Володимир Зеленський заявив, що свідка у справі «Боїнга», збитого на Донбасі у 2014 році, Володимира Цемаха встигли допитати до того, як його передали в Росію. 8 вересня Нідерланди заявили, що попросять Російську Федерацію передати слідству Цемаха.

QHA media розповідало, хто такий Володимир Цемах і яку роль він відіграє в обміні в’язнями між Україною та Росією.

Дивитись ще: