«Це застаріла тактика, але Росія знову застосовує її проти політичних опонентів» — США засудили каральну психіатрію в анексованому Криму | QHA media
02 Травня 2020, 16:15

«Це застаріла тактика, але Росія знову застосовує її проти політичних опонентів» — США засудили каральну психіатрію в анексованому Криму

Закрити
Джеймс Гілмор

Сполучені Штати Америки засудили використання Росією каральної психіатрії в Криму проти незгодних з окупацією жителів півострова. Про це заявив голова місії США при ОБСЄ, посол Джеймс Гілмор, передає «Укрінформ».

Ми засуджуємо те, що Росія продовжує широко використовувати каральну психіатрію до кримчан, які виступають проти окупації, — сказав Гілмор.

Він зазначив, що це є «застарілою тактикою», а держава-окупант Росія «знову відновлює її застосування проти політичних опонентів».

Посол пояснив, що щонайменше двоє політв’язнів знаходяться у тривалому психіатричному ув’язненні. Йдеться про кримських татар Яшара Муедінова та Раіма Айвазова. Гілмор додав, що 20 квітня ФСБ РФ вирішила застосувати каральну психіатрію проти трьох інших затриманих кримських татар.

Як повідомляло QHA media, фігуранта з «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» Яшара Муедінова направили в Кримську клінічну психіатричну лікарню для проходження судово-психіатричної експертизи.

11 березня 2020 року в «Київському районному суді» анексованого Сімферополя фігурантам «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір», серед яких і Раїм Айвазов, подовжили арешт.

Кримськотатарський активіст, правозахисник Юнус Машаріпов, який знаходиться під вартою з 27 вересня 2017 року, за рішенням «суду» Ялти проходитиме примусове психіатричне лікування.

Фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» з «другої сімферопольської групи» Тофіка Абдулгазієва помістили на примусову психіатричну експертизу в «Кримську республіканську психіатричну лікарню №1». 19 грудня 2020 року двох фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» з «другої сімферопольської групи» — Ремзі Бекірова і Рустема Сейтхалілова — перевели з психіатричної лікарні до СІЗО окупованого Сімферополя. Двох кримських татар направили на примусову психіатричну експертизу наприкінці листопада 2019 року.

Дивитись ще: