«Це триває вже сьомий рік» — Міноборони відповіло на погрози Росії «почати» поставку зброї бойовикам на Донбас | QHA media
Цифри
03 Серпня 2020, 18:54

«Це триває вже сьомий рік» — Міноборони відповіло на погрози Росії «почати» поставку зброї бойовикам на Донбас

Закрити

Україна отримує технічну допомогу згідно з міжнародними домовленостями, а Росія вже сьомий рік поспіль веде війну проти України. Так у Міноборони України відповіли на погрози Кремля «почати» поставку зброї на Донбас у разі отримання Україною військової допомоги від США.

Якщо Росія хоче збільшити постачання зброї, то це свідчить про пряму збройну агресію та підтримку терористичної діяльності на рівні держави. Україна отримує технічну допомогу від держав-партнерів відповідно до міжнародних договорів. І цьогорічна ситуація — не виняток, — йдеться у відповіді.

У міністерстві перерахували російське озброєння та бойову техніку, яку завезли в Україну через непідконтрольну ділянку кордону нашої держави. Йдеться про 480 танків, більше 900 бойових бронемашин, близько 450 гармат і гаубиць, 300 мінометів, близько 700 засобів ППО, 450 протитанкових засобів та 210 реактивних систем залпового вогню. «Від початку агресії зазначене озброєння та техніка використовуються не лише проти військовослужбовців України, а й проти мирного населення Донбасу», — додали у Мінобороні.

Як повідомляли «Кримські новини», голова комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції і зв’язків зі співвітчизниками Леонід Калашніков заявив, що Росія може почати офіційні поставки зброї бойовикам так званих «ДНР» та «ЛНР», якщо в США ухвалять закон про виділення 300 мільйонів доларів на рік на військову допомогу Україні. 

Нагадаємо, 31 липня у Сенат США внесли законопроєкт, який передбачає щорічне виділення 300 мільйонів доларів у якості військової допомоги Україні.

Дивитись ще: