«Це тортури — утримувати людей 12 годин в «кам’яному мішку»: фігурантам «другої бахчисарайської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» викликали лікарів під час судового засідання | QHA media
Репресії

«Це тортури — утримувати людей 12 годин в «кам’яному мішку»: фігурантам «другої бахчисарайської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» викликали лікарів під час судового засідання

06 Червня 2020, 12:27
Закрити

Під час судового засідання вісьмох фігурантів «другої бахчисарайської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» тримали в камері без вікон і вентиляції близько 12 годин. Кримським татарам стало зле, тож довелося викликати фельдшерів. Адвокати повідомляють, що при цьому російський суд ігнорував заклики припинити тортури над фігурантами, передає «Кримська солідарність».

Адвокат Едем Семедляєв зазначив, що в цій триметровій кімнаті, де в СІЗО-1 Ростова-на Дону розмістили вісьмох людей, була тільки одна лава і один стілець — тобто три посадочних місця.

Ми перебували в суді 12 годин. На наші вимоги забезпечити нормальне утримання суд говорив, що все законно, вони не можуть ні на що вплинути, що у всьому винен слідчий ізолятор, — пояснив правозахисник.

При цьому людям у «кам’яному мішку» ставало погано від задухи, деякі лягали на підлогу, щоб полегшити стан. Марлену Асанову викликали фельдшера, у нього діагностували різке підвищення тиску. Також тиск піднявся і в інших політв’язнів. «Під 150 — верхній тиск у Асанова, під 130 — у Сервера Мустафаєва», — обурювався діями суду адвокат Еміль Курбедінов.

При цьому фельдшери, хоч і діагностували підвищений кров’яний тиск, все одно стверджували, що політв’язні можуть продовжувати участь у відезв’язку із судом в таких умовах.

«Після годин тортур судове засідання було перенесено. При цьому прокурор казав, що це начебто саме в інтересах підсудних розглянути апеляційну скаргу саме сьогодні. В чому саме була ця необхідність — так ніхто і не зрозумів», — розповіла адвокатеса Ліля Гемеджі.

Розгляд апеляційної скарги судом перенесли на 9 червня 2020 року.

⚡️«ВЕСЬ ДЕНЬ МЫ ПЫТАЛИСЬ ДОБИТЬСЯ ТОГО, ЧТОБЫ НАШИМ ПОДЗАЩИТНЫМ ПРЕДОСТАВИЛИ ЧЕЛОВЕЧЕСКИЕ УСЛОВИЯ», – адвокат…

Опубліковано Крымская солидарность Субота, 6 червня 2020 р.

Як повідомляло QHA media, 5 червня вісьмох фігурантів так званої «другої бахчисарайської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» утримували в СІЗО у нелюдських умовах під час розгляду апеляційної скарги на продовження їм арешту в Апеляційному військовому суді російського міста Власіха Московської області. 

Нагадаємо, шістьох фігурантів «другої бахчисарайської групи» Марлена Асанова, Сервера ЗекірьяєваЕрнеса АметоваТимура ІбрагімоваСейрана СалієваМемета Бєлялова затримали 11 жовтня 2017 року, а двох інших — Сервера Мустафаєва і Едема Смаїлова — під час обшуків 21 травня 2018 року. Згідно з російським слідством, Тимур Ібрагімов і Мемет Бєлялов нібито є «організаторами діяльності терористичного угруповання».

Дивитись ще: