«Це системний протест» — Чийгоз про низьку явку на «виборах» в Криму | QHA media
Ексклюзив

«Це системний протест» — Чийгоз про низьку явку на «виборах» в Криму

10 Вересня 2019, 16:12
Закрити

Понад 70% виборців у Криму не взяли участь у так званих «виборах» до кримської «держради» і «органів місцевої влади».

Про це QHA media повідомив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Ахтем Чийгоз.

За його словами, ігнорування «виборів» кримчанами — це триває системний протест.

Кримські татари становлять близько 15% населення Криму, а якщо більше 70% не беруть участі у «виборах» — це вже широкі верстви, — сказав Чийгоз.

Політик зазначив, що окупанти намагалися переконати кримських татар у необхідності участі в псевдовиборах, однак, незважаючи на маніпуляції, люди «не дозволили ввести себе в оману і розуміли, що йдеться про серйозну політику затвердження окупації Криму».

Як підкреслив нардеп, вкрай мало кримських татар подалися кандидатами в «органи місцевого самоврядування». Так, з 24 тисяч кримських татар — жителів Бахчисарайського району, тільки 34 людини дали свою згоду боротися за крісла у місцевих «сільрадах».

В одному з великих селищ Бахчисарая, де виборців — понад 6 тисяч осіб, з них півтори тисячі кримських татар, висунулося лише 10 призначенців, хто має стати «депутатом», і не один з них не пройшов.

Раніше голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що жителі тимчасово окупованого Криму проігнорували «вибори», незважаючи на усі потуги Москви. За його словами, «вибори» бойкотували не тільки кримські татари і етнічні українці, а й ті, хто ще п’ять років тому активно розмахував на кримських площах російським прапором.

«Вибори» в Криму не визнали Україна, країни ЄС, США та інші держави.

Дивитись ще: