«Це схоже на в’язницю» — адвокат відвідав Бурханову в Росії

Новини України та світу
Ірина Требунських
15 Червня 2021, 13:13
Сохіба Бурханова
Ірина Требунських
15 Червня 2021, 13:13

Умови в центрі тимчасового тримання іноземних громадян Краснодарського краю (Росія), де перебуває Сохіба Бурханова, мало чим відрізняються від в’язниці — колючий дріт і суворий режим дня. Про це «Кримській солідарності» розповів адвокат Едем Семедляєв після зустрічі з вдовою Набі (Аюба) Рахімова, якого вбили під час обшуку ФСБ в одному з будинків під Сімферополем 11 травня.

Вона почуває себе задовільно, наскільки це можна за колючим дротом. Хоч це і не називається пенітенціарною установою, але виглядає як в'язниця. Людина в усьому обмежена, не може сама вийти погуляти, не може її залишити, все за графіком, — пояснив адвокат.

З дня вбивства громадянина Узбекистану Рахімова окупантами минув вже місяць. Водночас тіло загиблого й досі не було видано через проведення експертиз. Через те адвокат підготував низку заяв в окупаційні «правоохоронні органи».

«Верховний суд» в тимчасово окупованому Росією Криму провів засідання без Бурханової через відсутність відеоконференцзв'язку в установі. Тож жінка написала заяву щоб всі наступні «судові» засідання проводилися з її участю.

Також Бурханова отримала передачу і подякувала всім небайдужим за підтримку.

Напередодні Європейський суд з прав людини оголосив припис, що окупаційний «суд» не може ухвалити рішення про видворення Сохіби Бурханової в Узбекистан.

Нагадаємо, 11 травня російські силовики проводили незаконні слідчі заходи у селі Завітне Ічкинського (Совєтського) району в окупованому Криму. Окупанти застрелили Аюба Рахімова під час обшуку.

Після окупаційний Радянський районний «суд» Криму ухвалив видворити Сохібу Бурханову як з території Росії, так і з окупованих нею територій.

Як повідомляли «Кримські новини», силовики в тимчасово окупованому Росією Криму чинили тиск на Сохібу Бурханову, погрожуючи завдати шкоду її дітям.