«Це було кривавою війною» — кандидатка в президенти Білорусі Тихановська відповіла на запитання про Крим

Новини
Ірина Требунських
21 Серпня 2020, 18:43
Ірина Требунських
21 Серпня 2020, 18:43
Світлана Тихановська

На платформі відеохостингу Youtube з’явилося відео, в якому кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тихановська коментує незаконну анексію Криму Росією у 2014 році.

Судячи з відеоролику, це раніше не опублікований відрізок інтерв’ю, яке було знято ще до цьогорічних виборів у Білорусі.

Це була війна, кровопролиття. Так не повинно бути в ХХI столітті. В політичні взаємини я тоді не заглиблювалася, я бачила тоді лише людський біль, — відповіла Тихановська.

Головна конкурентка Олександра Лукашенко водночас не дала чіткої відповіді щодо підпорядкування українського півострова. «Сказати так, як правильно на це відповідати — що де-юре це територія України, а де-факто російська — ну я вам скажу», — прокоментувала кандидатка.

Раніше під час інтерв'ю Світлана Тіхановська уникла відповіді на питання про своє ставлення до анексії Криму Росією і війні на Донбасі.

Як повідомляли «Кримські новини», білоруси, які мітингують проти влади Олександра Лукашенка, оголосили загальнонаціональний страйк доти, доки опозиційну кандидатку Світлану Тихановську не визнають новою президенткоюм або не призначать нові вибори.

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус заявив, що Світлана Тихановська покинула Білорусь і прибула в Литву. У ніч проти 11 серпня ОМОН у столиці Білорусі почав жорстоко розганяти протестувальників. Пізніше довірена особа Тихановської Ольга Ковалькова навела подробиці про від’їзд опозиціонерки до Литви.